Nem tudni, hogy a volt titokminisztert bevitték-e már a Budapesti Katonai Ügyészségre – jelentette a hírTV tudósítója a helyszínről. A riporter arról számolt be, hogy este két terepjáró hajtott a budapesti Gyorskocsi utcai fogda elé, ám mivel lesötétített ablakai voltak mindkét járműnek, nem lehetett látni, kik ültek benne. Azonban a fotósok vakuja annyira átvilágította az ablakokat, hogy egy ősz hajú férfit felfedeztek az egyik autóban, aki akár Szilvásy is lehetett. A járművek nemsokára kigördültek a kapun, ám az említett ősz hajú úr már nem ült egyikben sem.
Fotó: Nagy Béla
A katonai ügyészség szóvivője nem kommentálta a hírTV-nek az eljárást. Az ügyészségről este fél kilenc körül távozott Galambos Lajos, aki nem akart nyilatkozni a televíziónak.
Sebes Péter ügyvéd – aki Szilvásy Györgyöt védi az UD Zrt.-ügyben – a házkutatásról a hírTV adásából értesült, részleteket nem tud, mert – állítása szerint – ebben az ügyben nem kapott védői megbízást.
Galambos Lajos ügyvédje nem árulta el, hogy védence tett-e terhelő vallomást Szilvásy Györgyre. Molnár Lajos arra hivatkozott, hogy az ügy államtitok. Az NBH volt főigazgatóját ma helyezte házi őrizetbe a fővárosi bíróság katonai tanácsa. Kémkedéssel gyanúsítja az ügyészség. A döntés ellen a nyomozóhatóság és Galambos Lajos is fellebbezett. Sajtóhírek szerint Galambos ügye összefügghet az Egymásért Alapítvány kuratóriumi elnökének, Földesi-Szabó Lászlónak a vallomásával is. A vám- és adócsalásba keveredett szervezet vezérkarában Galambos Lajos mellett annak idején több NBH-s tiszt is feltűnt.
Ügyvédje azt mondta: védencénél eredetileg vezető beosztású, hivatalos személy által elkövetett vesztegetés miatt tartottak házkutatást, és csak később gyanúsították meg a kémkedéssel. Magyarországon a rendszerváltás óta még sohasem állt ilyen magas rangú titkosszolgálati vezető bíróság előtt.
(HírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.