Szándékosan tették tönkre az országot Gyurcsányék? + Videó

Hétfőn tartja utolsó ülését a 2002 és 2010 közötti államadósság-növekedés okait vizsgáló parlamenti albizottság. A testület várhatóan elfogad egy nyilatkozattervezetet is.

MNO
2011. 07. 18. 9:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A testületben az ellenzéki pártok közül egyedül a Jobbik képviselteti magát. Az MSZP azzal indokolta távolmaradását, hogy nem kíván asszisztálni egy koncepciós eljáráshoz, amelyben az ítéletet már előre megírták. A bizottság korábban meghallgatta a szocialista kormányok politikusait, a többi között Oszkó Péter és Veres János volt pénzügyminisztereket, illetve Medgyessy Pétert, Bajnai Gordont és Gyurcsány Ferencet is.

Úgy tűnik, megegyezés körvonalazódik az albizottság ülésén – jelentette a Hír TV tudósítója. Várhatóan nemcsak a jelentéstervezetet készítik el, hanem kezdeményezik az előző kormány büntetőjogi felelősségre vonását is, ugyanis arra a megállapításra jutottak, hogy a 2002 és 2010 között felhalmozódott államadósság nem egyszerűen a világgazdaság következménye, hanem jóval előbb elkezdődött a folyamat a szociálliberális kormányok rossz gazdaságpolitikájának következményeként. Szerintük már csak az a kérdés, hogy ez alkalmatlanság vagy szándékosság következménye. Valószínűleg úgy fognak állást foglalni, hogy ki kell vizsgálni azt, hogy szándékosság okozta-e azt, hogy a 2002-es 53 százalékról 2010-ben több mint 80 százalékra emelkedett a GDP-arányos magyar államadósság.

(HírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.