Hazánk, illetve a Kárpát-medence a világ első négy termálvíz-nagyhatalmához tartozik Olaszországgal, Franciaországgal és Japánnal együtt. Magyarországon 150 meleg vizes gyógyfürdőnk van, köztük 36 speciális. Budapest a gyógyfürdők városa, itt 128 forrás található. A világon szinte egyedülálló módon a főváros nyolc, egész évben működő gyógyfürdővel rendelkezik, amelyek vize alkalmas többek között ízületi bántalmak gyógyítására, ivókúraként pedig gyomorproblémák kezelésére.
Július végén strandok éjszakája
Élményekre vágyó társadalmunkban nehéz versenyt tartani a megnövekedett igényekkel. Az emberek mindenben az újdonságot keresik, ezért a fürdők is próbálják ezeket az igényeket kielégíteni. A hagyományos gyógy- és strandszolgáltatáson túl megjelentek a csúszdák és a komplett szolgáltatások is. Szűcs Panni, a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) sajtószóvivője elmondta, pezsgőmedencékkel, masszázskádakkal, wellness- és fitneszszolgáltatásokkal várják vendégeiket. A külföldiek is szívesen felkeresik a hazai gyógyvizeinket, nagy részük Németországból, Olaszországból, Spanyolországból és Oroszországból érkezik.
A sakkjátszmáktól kezdve az éjszakai zenés fürdésen és egy-egy kiállításon át sok mindenre lehetőség nyílik. A Rudas fürdőben július 6-tól már a második festőművész, Kozák Kata mutatkozik be egy kiállítás keretében. A tervek szerint a Széchenyi fürdőben július közepétől zenés-táncos éjszakai fürdőzéseket szerveznek. A Palatinus strand az idén számos, gyerekeknek szóló attrakcióval bővül, és retrohangulatú lesz a Pünkösdfürdői strand. Tavaly télen harmadik alkalommal rendezték meg a fürdők éjszakáját, akkor 2000 ember vett részt az öt történelmi fürdő kínálta színes programokban. A vendégek visszajelzései pozitívak voltak, ezért július végén jön a strandok éjszakája – árulta el Szűcs Panni.
3 éves korig ingyenes
A Budapest Gyógyfürdői (BGYH) Zrt. bevezette a diákkedvezményt, a nyugdíjas- és gyerekjegyet, valamint 3 éves korra emelte az ingyenes belépési korhatárt. Szerdánként, az úgynevezett strandváró napokon mindenki kedvezményes jeggyel léphet be a strandokra.
A fürdők üzemeltetése visszakerült a BGYH Zrt. kezébe. A sajtószóvivő úgy fogalmazott, ez számításaik szerint havi 40 millió forint megtakarítást eredményez. Szűcs Panni elmondta, a gyógyfürdők és a strandok éves vendégforgalma több mint 3 millió, amiből éves szinten körülbelül 6 milliárd forint bevétele származik hazánknak.
Az elmúlt 13 évben a fürdők felújítására mintegy 15 milliárd forintot fordítottak önkormányzati, állami és saját forrásból. Az utóbbi években a budapesti gyógyfürdőket és strandokat különböző élményelemekkel egészítették ki, eközben a medencék hidraulikai átalakítása, illetve vízforgatókkal való felszerelése is megtörtént, amelyekhez a szükséges pénzt – majdnem 100 millió forintot – a Fővárosi Önkormányzat biztosította. „Nagy az elmaradás azonban a gépészeti berendezések felújítása, korszerűsítése tekintetében, mivel ezek pályázatilag nem, vagy nagyon kis mértékben voltak támogatva. Emellett gyengíti a piaci helyzetet, hogy a Gellértet leszámítva a többi fürdő nem rendelkezik szálláshellyel” – nyilatkozta a BVK sajtószóvivője. Hozzátette, sürgető a Rudas, a Király és a Dandár gyógyfürdők felújítása, de fontos az ütemenként elkezdett Széchenyi, Lukács, Gellért műemlék fürdők felújításának befejezése, valamint a Palatinus strandfürdő központi épületének rekonstrukciója is.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.