Hunvald-ügy: a nő nem hallott az ingatlanpanamákról

Az erzsébetvárosi önkormányzat lakásügyi csoportjának egykori vezetője a Hunvald-per pénteki tárgyalásán, a Fővárosi Bíróságon tanúként azt mondta, hogy nem hallott a vádbeli ingatlanpanamákról. • Hunvald-ügy: kinek kellett fizetni a vesztegetési pénzt?

MNO
2011. 09. 23. 16:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nő, aki jelenleg köztisztviselő, a vádbeli, 6-8 évvel ezelőtti önkormányzati ingatlanügyletek idején a VII. kerület vagyongazdálkodási irodájának lakásügyi csoportvezetője volt, rendszeresen részt vett a gazdasági bizottság ülésein, ám – mint mondta – soha nem hallott olyanról, hogy akár az eladó önkormányzat, akár a vevők részéről bárki is befolyásolni próbálta volna az ingatlanok értékbecslését, és ezen keresztül az eladási árat.

A tanú, vallomása szerint, azokról a vádbeli ügyletekről sem hallott, melyek során rövid időn belül 50-70 százalékos felárral adták tovább külföldieknek az önkormányzattól vásárolt ingatlanokat.

A nő a gazdasági bizottság koordinátora is volt és ebbéli minőségében megerősítette Gál György elsőrendű vádlott, a gazdasági bizottság egykori szabad demokrata elnökének korábbi vallomását arról, hogy a testület ülései előtt két órával a Bajor Sarok Sörözőben egyeztettek a bizottság különböző pártállású tagjai, és amelyik napirendi ponttal kapcsolatban maradtak nézeteltérések, azt levették a hivatalos napirendről.

A tárgyaláson felvetődött, hogy a lakott önkormányzati ingatlanok eladása során az adásvételi szerződés megkötésétől számított két évig az önkormányzat feladata volt a bérlőkkel való megállapodás a kiköltözésről, de ezek a tárgyalások sokszor nem vezettek eredményre, és a műemlékvédelmi előírások sem könnyítették meg az ügyleteket.

Az erzsébetvárosi ingatlanpanamákra vonatkozó vádpontok szerint a hamis értékbecslésekkel megtévesztett erzsébetvárosi képviselő-testület hat-nyolc évvel ezelőtt megszavazta önkormányzati ingatlanok versenyeztetés nélkül, jóval a piaci ár alatt történő értékesítését. A kedvezményezett vállalkozói kör Gálnak adta a vételi ajánlatokat, majd több mint tucatnyi ingatlan esetében 20-30 milliós vesztegetési pénzt, összesen 366 millió forintot. Ezután nem sokkal tőkeerős – részben külföldi – befektetőknek adták el vagy kísérelték meg továbbadni az ingatlanokat 50-70 százalékos haszonnal. Mindezt a vád szerint bűnsegédként támogatta Hunvald György másodrendű vádlott, a VII. kerület akkori szocialista polgármestere, annak ellenére, hogy tudta, az ingatlanokra van vevő reális piaci áron.

A sok százmilliós kárt okozó önkormányzati ingatlanpanamák mellett sok tízmilliós kárt okozó fiktív megbízási szerződések, sokmilliós kárt okozó szociális bérlakás-kiutalások és más bűncselekmények is szerepelnek a vádiratban. Gál György és Hunvald György több mint két és fél éve van előzetes letartóztatásban. Az ügynek összesen 25 vádlottja van. Gál, Hunvald és a vádlottak többsége az eljárás során javarészt következetesen tagadta bűnösségét.

A Hunvald-ügy tárgyalása október elején bizonyítással folytatódik a Fővárosi Bíróságon.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.