Balázsné Busku Terézia, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség sajtószóvivője elmondta: a vádlottak az ügyészség álláspontja szerint azzal követtek el bűncselekményt, hogy az önkormányzat a kötvénykibocsátásából származó bevételből értékpapírt vásárolt, holott a vonatkozó törvény szerint ezt a pénzt csak bankbetétben tarthatta volna. Az értékpapír pedig időközben jelentősen elértéktelenedett, és emiatt a várost több mint 78 millió forint vagyoni kár érte.
Kunszentmárton vezetői ellen azért emeltek vádat, mert az önkormányzat gazdálkodásáért a polgármester, törvényes működéséért a jegyző a felelős, míg az akkori pénzügyi osztályvezető felelt az ügy szakmai részéért – tette hozzá a szóvivő.
Czuczi Mihály 1998-ban még csak az SZDSZ, míg 2002-től a liberálisok mellett az MSZP támogatásával nyerte meg a választásokat. 2010-ben vélhetőleg a két bukott párt népszerűtlensége miatt függetlenként indult és nyert a politikus.
Sokkal több hozamot ígértek
A Szoljon.hu megyei hírportál pénteken azt közölte: a kunszentmártoni önkormányzat 2008 februárjában 900 millió forint értékben kötvényt bocsátott ki, majd az ebből befolyó pénzből testületi döntés nyomán 96,5 millió forintot értékpapír-vásárlásra fordított. A döntést jelentősen befolyásolta, hogy a szóban forgó befektetőcég, a Capital Partners magyarországi leányvállalata 15-20 százalék hozamot ígért, miközben a bankok a tartósan lekötött betétek után akkor csak 7-8 százalékos kamatot fizettek.
A szerződést az önkormányzat a megkötés után bő egy évvel felmondta, mert a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) vizsgálatot indított a Capital Partners ellen tisztességtelen piaci magatartás miatt. Akkor azonban a pénzügyi befektetőtől a város már csak 18 millió forint
körüli összeget kapott vissza, a többit kárként kellett elkönyvelnie.
Korábbi közlés szerint a rendőrség tizenöt embert gyanúsít a Capital Partners ügyében. A gyanú szerint a befektetési tanácsadó cégnél kereskedelmi tevékenység látszatát keltve csapták be az ügyfeleket. Az okozott kárt legkevesebb hárommilliárd forintra becsülik. A PSZÁF tavaly februárban azt közölte: azonnali hatállyal törölte a felügyeleti nyilvántartásból a prágai székhelyű Capital Partners határon átnyúló befektetési szolgáltató valamennyi magyarországi, úgynevezett függő ügynökét. A regiszterből törölt csaknem hetven cég, illetve magánszemély így a továbbiakban nem végezhet ilyen ügynöki tevékenységet Magyarországon a cég nevében.
(MTI, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.