Az elmúlt húsz év legnagyobb politikai eredménye, hogy a fővárosban sikerült mind a főpolgármester, mind a közgyűlés, mind a kerületek szintjén a polgári erőknek nyernie a tavalyi önkormányzati választáson – mondta Lázár. Éppen emiatt az a tét, hogy a kormánypártok fel tudjanak mutatni egy szerethető Budapest koncepciót a következő években, ellenkező esetben joggal lesznek elégedetlenek a város lakói – tette hozzá. Mindezek fényében komoly tétje van a novemberi II. kerületi időközi országgyűlési választásnak, mert egy kedvező eredmény jelentős lendületet és visszaigazolást adna a kormány politikájának – vélte a frakcióvezető.
A Kádár-rendszerben maradhatunk
Lázár úgy folytatta, hogy sokaknak nem világos, tulajdonképpen mit is szeretne elérni a kétharmados parlamenti többség. Véleménye szerint azért sikerült ekkora győzelmet aratni, mert a többség változást szeretett volna, de közülük sokan azt mondják, hogy „ezt ne velük, hanem mondjuk a szomszéddal kezdjék”. „Ha nem leszünk képesek végrehajtani a szükséges átalakításokat, akkor a Kádár-rendszerben maradunk.” A Fidesz frakcióvezetője arra is rávilágított, hogy kétharmaddal a hátuk mögött egész egyszerűen nem tehetik meg, hogy ne változtassanak az eddigi struktúrákon.
A politikus úgy látja, hogy az egyik fő kérdés, meddig marad meg a korábban megszerzett társadalmi bizalom, amit a 2012-es nehéz esztendő fényében nem lesz egyszerű megtartani. Természetesen sokan sértve érzik magukat, de a bizonytalanok óriási tömege még mindenképpen megnyerhető a következő választások előtt – tette hozzá. „Időt és figyelmet kell fordítani a döntések elmagyarázására, éppen ezért ócska bolsevista trükk a kommunikációra fogni a hibákat.” Lázár bejelentette: a közeljövőben a kormány tagjai országjárásba fognak az átalakítások megmagyarázása érdekében.
507 milliárd maradt a zsebekben
Nagyon nehéz a régi beidegződéseken, a társadalom motiváltságán változtatni, de az biztos, hogy 2010-nél rosszabb helyzetet már nem lehet előidézni – hangsúlyozta Lázár. A politikus szerint az 1989-es átmeneti alkotmány nem a munkára épült, mivel kimondta, hogy mindenkinek joga van a szociális segélyre, míg az áprilisban elfogadott alaptörvény szakított ezzel. „Nincsen semmi szégyellnivaló az értékalapú politizálásban, amit a mostani kabinet képvisel.”
2014-ben minden választónál az lesz a legnagyobb kérdés, hogy 2010-hez képest többet keres-e – vélte Lázár. Úgy látja, az MSZP jelenlegi költségvetési tervei a középosztály számára azonnali, 35 százalékos adóemelést jelentene csupán azért, hogy minél több szociális segélyt lehessen kifizetni az általuk preferált rétegeknek. A Fidesz frakcióvezetője felhívta a figyelmet, hogy 2011-ben 507 milliárd forinttal több maradt az emberek zsebében, ha ez nem történik meg, jóval több lenne a késedelmesen, vagy egyáltalán nem fizető devizaadós, így most az éhséglázadás határán lennénk.
Akár totális bukás is jöhet
„El fognak zavarni minket, ha rosszul kormányzunk” – jelentette ki a politikus, de emellett arról is szólt, hogy a döntéseiknek természetesen lesznek károsultjai, mint például a bankárok, a rektorok, vagy a diákönkormányzati vezetők. A magyarok az elmúlt évszázadokban természetesen mindig kritikusak voltak a fennálló kormányzattal szemben, de mi is kritikusak vagyunk Brüsszellel szemben – tette hozzá. Lázár szerint akkor lehetnek sikeresek a strukturális átalakítások, ha mindenki belátja, hogy az oktatás és az egészségügy elveszítette a versenyképességét, és ezen változtatni kell.
A Fidesz nem lehet bezárkózó párt, és a nemzeti romanticizmusnak versenyképes tudással kell együtt járnia – hangsúlyozta Hódmezővásárhely első embere. Az elmúlt nyolc évre való visszamutogatás már most sem vezet eredményre, mivel az emberek felejtenek, és a kétharmados többség egyszerűen nem tekinthet hátra. „A totális bukást fogja jelenteni, hogyha a közigazgatás esetleges ellenállása révén a meghozott döntések semmilyen eredményt nem hoznak.”

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.