Sógorok, komák is benne voltak a rendszerben – Folytatódik a Hagyó-saga

A Pesti Központi Kerületi Bíróságon szerdán újabb fejezetéhez érkezett a Hagyó-saga. Online követjük az eseményeket.

Gabay Balázs
2011. 10. 26. 12:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sokadik tárgyalási fejezet megkezdése előtt negyedórával csak lézengtek a kamerások a harmadik emeleten, a stábok az aulában még egymást kérdezgették, „erre van, vagy inkább balra?”

Demszky Gábor egykori szocialista főpolgármester-helyettese és két társa ezúttal magánokirat-hamisítás vádjával áll bírái elé. A vád szerint Hagyó Miklós előzetes letartóztatása idején valótlan meghatalmazást írt élettársának, aki ennek segítségével intézkedett hivatali ügyekben. A bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezeléssel, zsarolással és sok száz milliós károkozással vádolt politikus májusi tárgyalásán még könnyek között mondta a bíróságon, hogy gyengének érzi magát, de vállalja a kihallgatást. Állítása szerint asztmás-allergiás problémái miatt 20 év alatt tíz műtéten is átesett.

A vádirat felolvasását Hagyó rezzenéstelen arccal hallgatta végig, a bírónő ezt követően kiküldte a tárgyalóteremből a másodrendű vádlottat, a politikus élettársát. Hagyó fenntartotta korábbi vallomását, és hozzátette, ő a büntetés-végrehajtási intézet szabályzatát maradéktalanul betartotta.

A bírónő Hagyó Miklós élettársának vallomását is felolvasta. Az ügyben szintén vádlottként jelen lévő ügyvéd, aki a vád szerint a Hagyóék által elkövetett okirat-hamisításban segédkezett, elmondta, minden törvényesen zajlott. Elmondta, miután a bíróság eltiltotta egymástól a vádlottakat, az ő ügyvédi irodájuk kapta a felkérést, hogy képviseljék a védelmet Hagyóék perében.


Csak így tudtak újra találkozni

Arra a kérdésre, tisztában volt-e vele, hogy a politikus élettársa részére összeállított okirat megalkotása idején, a másodrendű vádlottnak nem volt jogi végezettsége, igennel felelt. A jogász elmondta, a jogszabályok áttekintését követően biztos volt benne, hogy nincs is erre szükség. Az okirat összeállítását nem ő végezte, hanem egy ügyvédjelölt.

Hagyóék a meghatalmazás kiállítását követően tudtak csak újra találkozni, kijátszva ezzel a bíróság tiltó végzését.

A bírónő ezt követően behívta a folyosóról az ügyben megjelent tanút, aki Hagyó nevelőtisztje volt. Bírói kérdésre válaszolva elmondta, Hagyó ügyvédje jogászi minőségben, élettársa pedig élettársi minőségben jelent meg a politikusnál látogatásra. „Hagyó úr azt mondta nekem, hogy a polgári peres ügyben kereste fel őt élettársa, én pedig nem azért vagyok ott, hogy hallgatózzak. Ha valaki egy hónapig nem látja szeretteit, biztosan a magánélet is szóba kerül.”

A vádlottak padján ücsörgő ügyvéd olykor magában nevetett a tanú megállapításai hallatán. A bíró és a tanú már-már vitába szállt egymással, amikor utóbbi közölte: Hagyó élettársát azért nem tudták törvényes képviselőként bejegyezni, mert a bv dokumentációs rendszerében nem szerepel ilyen megnevezés, csak jogi képviselő. „Hozzátartozó, sógor, koma, minden megtalálható a rendszerben, csak a törvényes képviselő nem. Magam sem értem, hogy miért.”

A tanú hozzátette, a büntetés-végrehajtási intézet titkársága dönt afelől, hogy a beérkezett iratok tanulmányozását követően engedélyezi-e a látogatást.

Hagyó újfent szólásra emelkedett, és érces hangon közölte, nevelőtisztjének a szabályok betartásával jelezte a látogatást. „Többször is plekszifalon, telefonon keresztül érintkezhettünk csak az élettársammal”.

A bírónő a tárgyalást elnapolta, az ügy 2012. január 16-án folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.