Az MKPK sajtószolgálata által az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint Erdő Péter kiemelte: különösen szükséges ez akkor, amikor „a munkavállalók történelmi, gazdasági és egyéb körülmények miatt egészen gyenge pozícióban vannak”.
A bíboros arról is beszélt, hogy a katolikus egyház társadalmi tanítása a munka méltóságát a dolgozó ember méltóságából vezeti le. „Így a munka nem tekinthető pusztán gazdasági tényezőnek, hanem az ember hivatásának teljesítése és Isten tervének előmozdítása is kell, hogy legyen” – fogalmazott.
A MOSZ megkeresésére létrejött találkozón a készülő munka törvénykönyve hatásait mutatta be a szervezet elnöke a katolikus egyház magyarországi vezetőjének.
Palkovics Imre elmondta, hogy „nem folytatható a neoliberális gazdaság- és társadalompolitika, amely köztudottan nem a közérdeket tartja szem előtt, sokkal inkább a gazdasági hatalommal rendelkezők érdekeit és jogát szolgálja anélkül, hogy tevékenysége következményeiért felelősséget vállalna”. A kiszolgáltatott munkavállalók és családjaik az állam védelmére joggal tartanak igényt és várnak védelmet a munka világában is, emberi méltóságuk megőrzéséhez – tette hozzá.
A felek egyetértettek abban, hogy a munka világában olyan megoldásokat kell választani, amelyek az embereket és az életet szolgálják – áll az MKPK sajtószolgálatának közleményében.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.