Az ellenzéken az összefogás sem segítene

A Fidesz–KDNP mindegyik szavazókörben győzött, míg Lévai Katalin legjobb eredménye 36 százalék volt a II. kerületben.

Kovács András
2011. 11. 19. 6:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lapunk megszerezte a vasárnapi budapesti 2-es számú egyéni országgyűlési választókerületben tartott szavazás szavazóköri adatait. Mint ismert, a voksolás első köre a 39 százalékos részvétel miatt érvénytelen volt, ezért november 27-én ismét szavaznak, ahol már nincsen érvényességi küszöb. A november 13-i első fordulóban Láng Zsolt, a Fidesz–KDNP jelöltje 52,60, Lévai Katalin, az MSZP jelöltje 24,19, Karácsony Gergely, az LMP politikusa 15,55, Bodor Zoltán, a Jobbik aspiránsa 6,53, míg Kovácsics Ádám, a Jólét és Szabadság (JESZ) jelöltje 1,13 százalékot ért el.

A részvételt tekintve a 20-as számú szavazókörben mentek el a legtöbben (51 százalék), amely a Bimbó út és a Bogár utca egy részét fedi le, míg a legkevesebben a 9-es számú szavazókörben (28 százalék) voksoltak, amely a Margit hídtól délre lévő utcákat jelenti. Láng Zsolt az összes szavazókörben diadalmaskodott, legjobb eredménye 62 százalék volt, míg a legrosszabb 40. A fideszes jelölt a szavazatok eloszlását nézve a legjobban Pesthidegkúton és Pasaréten szerepelt, míg a kerület Dunához közelebbi oldalán valamivel rosszabbul.

36 százaléknál nem kapott többet Lévai

Lévai Katalin legjobb eredménye 36 százalék volt a 23-as szavazókörben, amely a Szépvölgyi út–Csatárka út–Zöldkő utca részt fedi le. A leggyengébben Pesthidegkúton szerepelt, ahol több szavazókörben is megelőzte őt Karácsony. Az LMP támogatottsága 10-20 százalék között szóródott, de jól láthatóan a kerület nyugati részén szerepeltek jobban. Bodor Zoltán 2-13 százalék között szerepelt, és ő is Pesthidegkúton ért el jobb eredményt, mint a kerület többi részén. A JESZ legjobb eredménye 3 százalék volt.

Az 56 szavazókörből 20 volt olyan, ahol a Fidesz támogatottsága 50 százalék alatt volt, így csupán ezekben van meg az elvi lehetősége az ellenzéki pártoknak, hogy előzzenek, de mivel visszalépést eddig senki sem jelentett be, így ez nem várható. Mesterházy Attila egyébként pénteken nyílt levélben kérte Schiffer Andrást, az LMP frakcióvezetőjét, hogy járuljon hozzá „a kétharmad lebontásához”. Az MSZP elnöke szerint ugyanis ha a harmadik helyen végzett Karácsony elindul a második fordulóban, biztosan a fideszes jelölt nyer, ellenkező esetben viszont esély nyílik a parlamenti túlhatalom csökkentésére.

Lévai megsértődött

Annak fényében mindenképpen furcsa Mesterházy kiállása, hogy 2009-ben az európai parlamenti választások listaállításakor jelentősen megromlott a viszony Lévai és a párt között. Az akkor még EP-képviselő nem örült annak, hogy csak a 11. helyen szerepel az MSZP európai parlamenti jelöltlistáján. A politikus közölte: a „csalódottság” nem a legjobb szó arra, amit érez. Lévai úgy nyilatkozott: aki a párton belül jól helyezkedik és a párton belül ügyesen sok kapcsolatot épít ki, és ezzel tölti az idejét, annak várhatóan több eredménye lesz, mint annak, aki csak dolgozik, és a civilekkel együtt nagyon sok mindent megtesz.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.