Egy őstermelő szervezte a végzetes bulit

A karbantartó karjai között halt meg az egyik áldozat a január 15-i buliban.

Gabay Balázs
2011. 11. 10. 12:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cs. József élettársa csütörtökön reggel elmondta, párja ugyan nehezen ért bizonyos dolgokat írott szövegekből, de arra korábban nem szorult rá, hogy más olvasson fel neki. Úgy tudta, Cs. Józsefet bevonták a január 15-i rendezvény szervezésébe, mégpedig K. Tamás. Utóbbi viszont úgy reagált a tanú vallomására, hogy őneki soha senki nem mutatta be Cs. Józsefet. A bírónő végül felvetette: ha a tanú önként jelentkezett, hogy vallomást tegyen, miért nem tartotta fontosnak korábban ugyanezeket elmondani a rendőrségen? A tanú annyit mondott, nem érezte úgy, hogy erre szükség lett volna. Sz. Győző észrevételei megtételekor vette magának a bátorságot, hogy tegezze a vádlott élettársát, ez hiba volt. A bírónő verbális buzogánya újra lesújtott, és a padra kényszerítette a West-Balkán ügyvezetőjét.

A harmadrendű vádlott testvére eleinte ódzkodott a szóbeli vallomás megtételétől, végül azonban kibökte: Cs. József eredetileg nem rendezvényszervező, hanem őstermelő. A bírónő értetlenkedve kérdezte meg, hogyan sikerült a rendezvényszervező–őstermelő „szakpárt” összehozni, a tanú erre nem tudott felelni. Arra sem tudott válaszolni, testvérének hogyan sikerült levelezőn elvégeznie a kommunikáció szakot, amikor diszlexiával küzd. Szinessyné dr. Bardocz Krisztina bírónő megjegyezte, véleménye szerint levelező tagozaton még nehezebb lehet diplomát szerezni, így nehéz elképzelni, hogy a vádlott a január 15-i rendezvényre megkötött szerződés részleteit nem érthette meg.

Nem hallotta, hogy késelést kiáltottak volna

A bírónő ezt követően a tragikus estén a Balkánban bulizó fiatalok sokaságát szólította a tárgyalóterembe. Egyikük elmondta: kint is és bent is hatalmas tömeg volt. – A ruhatárhoz már egyszerűen képtelenség volt eljutni – vallotta a tanú, és hozzátette: nagyjából négy ember fért el egymás mellett a lépcsőn, így amikor a kabátjukat lerakták, szinte már mozdulni sem lehetett a tömegben. A lányokat, akikkel érkezett, már fölfelé elvesztette. A meneküléskor voltak, akik botladoztak, elestek. Kiderült, ő volt az, aki egy rosszul lett lányt kivitt a West-Balkán elé. – Sokféleképpen hallottam már a sztorit, de el kell mondanom, én nem hallottam a lépcsőházban olyan kiáltást, hogy valakit megkéseltek volna. A lány oldalán viszont egy jókora sebet láttam – válaszolt az ügyész kérdésére.

„Meg fogok halni, meg fogok halni”

A karomon tapostak, a térdem nagyon fájt – vallotta egy másik, tanúként beidézett fiatal lány. Azt mondta, egy mellette álló fiú azt üvöltötte: meg fogok halni. Sokan kiabálták, hogy nem kapnak levegőt.

Volt olyan tanú, aki nem is jutott tovább a második emeleten lévő ruhatárnál; az első emeleten bulizott, és onnan kilépve érzékelte az iszonyatos tömeget. Hátulról elkezdték nyomni lefelé az embereket, a tömeg előre-hátra hullámzott, valahonnan valaki azt kiáltotta: na most nyomjuk meg. Elsőként ért az utcára, és látta, ahogy a biztonsági őrök lökdösik ki az utca felé az embereket. Késelésről már csak az utcán hallott. Úgy vélte, a szűk lépcső okozhatta a tragédiát, és a ruhatár volt az a hely, ahol összetorlódtak az emberek. Arra ő sem emlékezett, hogy a tragédia idején biztonsági őrök lettek volna a folyosón. Nem tudta megmondani, ki szervezte a január 15-i bulit, a Facebookon értesült a rendezvényről.

Villanykörték, vizesblokk

A villanykörték cseréje, a vizesblokkok ellenőrzése – többnyire ezeket a feladatokat kellett elvégeznie a West-Balkán karbantartójának. Közvetlen főnökeként Sz. Győzőt és A. Gábort nevezte meg. Ő maga is részt vett azon a helyszíni bejáráson, amely a végzetes este előtt történt. Fogalma sem volt, miről beszélgettek az ott részt vevők, neki konkrét szerepe itt nem volt. Arra emlékezett, hogy Cs. József január 15-én reggel ott volt a West-Balkánban, és irányította a berendezést kipakolók munkáját. K. Tamást akkor nem vélte felfedezni.

Nem tudta felidézni, hogy pánik lett volna a lépcsőn, úgy fogalmazott, „nem rohangáltak az emberek fel-alá”. „Ön szerint ennek nem az lehetett az oka, hogy tömeg volt?” – vetette fel teljes joggal a bírónő. A válasz mély hallgatás volt, de végül kibökte: két lány azért kezdett el felmászni a földszinti korláton, mert a lépcsőn tömeg volt. Ezután már csak azt látta, hogy egy lány a földön fekszik. Őt egyik kollégájával felemelték és kivitték az épületből. R. István és a biztonsági őrök munkájával kapcsolatban ügyvédi kérdésre úgy felelt: „szervezett társaságnak” ismerte őket. A tragikus eseményeket megelőzően egyébként ő volt az, aki Sz. Győző kérésére leállíttatta a zenét és felkapcsolta a villanyt.

A tanú könnyes szemmel emlékezett vissza arra a pillanatra, amikor felismerte: a lány, akit kivitt a kávézóba, nem eszméletét vesztette, hanem meghalt. Kiemelte: a korábbi west-balkános bulikon ugyan lassabban engedték be az embereket a bejáratnál, mégsem volt akkora tumultus.

A West-Balkán-per következő tárgyalási napjára november 17-én kerül sor.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.