Többezres tömeg kísérte utolsó útjára vasárnap az egyetlen magyar aranylabdást. A szertartást Kiss-Rigó László szeged–csanádi megyés püspök celebrálta. A Hír TV tudósítójának beszámolója szerint a családtagok, a Ferencváros egykori és jelenlegi játékosai mellett számos közéleti személyiség is elment, hogy utolsó útján elkísérje a legendát.
A tisztelgők között volt Orbán Viktor miniszterelnök, Nyilasi Tibor, a Fradi egykori válogatott labdarúgója, Kárpáti György, háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Mészöly Kálmán válogatott labdarúgó, a magyar labdarúgó-válogatott volt szövetségi kapitánya, Szűcs Lajos válogatott labdarúgó és felesége Pécsi Ildikó színművésznő, Szabó László Zsolt, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgató-helyettese, Bácskai János ferencvárosi polgármester, Aradszky László és Koós János énekes.
Az egyik végén nemzeti színű lobogóval, a másikon a ferencvárosi címerrel díszített zöld-fehér zászlóval letakart koporsónál, amely mellett Albert arcképe volt látható, elsőként Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke köszönt el a 75-szörös válogatott futballistától. Az MLSZ-elnök emlékeztetett Albert kimagasló eredményeire, arra, hogy már 17 évesen bemutatkozott a válogatottban, s tudása alapján az Aranycsapatba is befért volna. Csányi beszédében Albertet a magyar és a nemzetközi labdarúgás egyik legjelentősebb alakjának nevezte. „Játékát a könnyedség, az elegancia, a finesz, a virtuozitás jellemezte, zseniális megoldásaival számos mérkőzést döntött el az utolsó pillanatban” – mondta az MLSZ-elnök. Hozzátette: ikonja és utánozhatatlan alakja volt a magyar labdarúgásnak, aki emberi tulajdonságaival és szerénységével is tiszteletet vívott ki magának.
Klubja, a Ferencváros részéről Kubatov Gábor klubelnök Albert Flórián életútját idézte fel a hercegszántói indulástól a világhírnévig. Kiemelte tulajdonságai közül hűségét, mint mondta, bármelyik ország bármelyik klubjában szívesen látták volna, ő azonban hű maradt klubjához, Magyarországhoz és családjához.
Albert Flórián elismertségét jól jelzi, hogy nemcsak a Ferencváros, hanem az ősi ellenfél, az Újpest szurkolói is fejet hajtottak emléke előtt.