Kevesebb is legyen elég a várossá nyilvánításhoz

Azt kezdeményezi a fideszes Simon Miklós, hogy a javasolt minimum ötezer helyett már háromezer vagy annál több lakosú, térségi szerepet betöltő és az átlagos városi szintet elérő fejlettségű községi önkormányzatok is kaphassanak városi címet.

WA
2011. 11. 18. 15:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormánypárti képviselő az új önkormányzati törvény javaslatához pénteken benyújtott módosító indítványában azzal indokolja a kezdeményezését, hogy az ország településszerkezete alapján a háromezer vagy annál több lakosú községek szinte mindegyike térségi szerepet tölt be. Néhányuk fejlettségi szintje eléri az átlagos kisvárosi szintet, amely egy hosszú folyamat, „a település küzdelmes munkájának az eredménye” – hívja fel a figyelmet.

Simon Miklós – aki egyben a település honlapján közzétett adat szerint a csaknem 3350 lakosú Nyírbogát polgármestere – úgy véli, indokolatlan „szinte beláthatatlan távolba tenni” ezen települések elől az egyik legfontosabb, a fejlesztések hajtóerejeként működő célt. Különösen igaz ez Magyarország jelenlegi demográfiai mutatóit nézve – tette hozzá.

A jelenleg hatályos önkormányzati törvény úgy fogalmaz, hogy egy nagyközség akkor kezdeményezheti a várossá nyilvánítását, ha a városi cím használatát fejlettsége, térségi szerepe indokolja. A képviselő-testületnek a kezdeményezését a helyi önkormányzatok törvényességi ellenőrzéséért felelős miniszter útján kell a köztársasági elnök elé terjesztenie.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.