Az ülés a felsőoktatásról szóló törvényjavaslat általános vitájával kezdődik reggel nyolc órakor. Ekkor a miniszteri expozéra, valamint a képviselőcsoportok vezérszónokainak felszólalására kerül sor, további képviselői felszólalásra pedig a vita délutánra tervezett folytatásában lesz lehetőség.
A parlament ez idő alatt a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól szóló törvényjavaslatot, valamint a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjaira és a rendvédelmi tárgyú törvényekre vonatkozó jogszabály-módosításokat tárgyalhatja. A képviselők hozzászólhatnak az Esztergom egyes intézményeinek állami kezelésbe vételéről szóló javaslathoz is, amelyet többek között Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter jegyez. A kormánypárti előterjesztés Esztergom fizetési nehézségeire hivatkozva venné kezelésbe a város közfeladatot ellátó intézményeit.
A felsőoktatásról szóló vita folytatása és lezárása után a köznevelésről szóló törvényjavaslathoz benyújtott 333 módosító javaslat kerül terítékre. A Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár jegyezte előterjesztésen csak fideszes képviselők 174 indítvánnyal változtatnának. A nagyobbik kormánypárt indítványai közül több jelentősen átalakítaná a kormány terveit, így a jogszabályból kikerülhet például a pedagógus-életpályamodell, az egész napos iskola pedig kötelezettségből csak lehetőséggé válhat az intézmények számára.
Az Országgyűlés több mint 32 órás, folyamatos ülésezés után tarthatott pihenőt kedd estétől, miután a hét első két napjának ülésnapja összeért az MSZP által indított ellenzéki obstrukció miatt. Megszakítás nélkül ennél hosszabban csak egyetlen esetben, 1991-ben tartott ülést a parlament: húsz évvel ezelőtt 56 óra tárgyalás után fogadta el a következő évi költségvetést a Ház.
A hétfői ülésnap elnyújtását az tette lehetővé, hogy kedden éjjel többségbe kerültek a szocialisták az ülésteremben, akik így 15 szavazatukkal hozzájárulhattak ahhoz, hogy a Ház megközelítőleg száz szakaszban tárgyalja a munka törvénykönyve részletes vitáját.