Két esetet leszámítva a kormánypártok sikereivel zárultak az idei időközi önkormányzati választások, amelyeket a fővárosban és a megyei jogú városokban tartottak. Budapesten öt időközi megméretést tartottak, amelyek közül kettő-kettő a XVI. és XIV. kerületben, míg egy az I. kerületben volt. A megyei jogú városok közül Debrecenben, Kaposváron, Dunaújvárosban, Zalaegerszegen, Győrben, Székesfehérváron és Sopronban voksolhattak az állampolgárok.
A fővárosban a hagyományosan inkább jobboldalinak tartott XVI. kerületben és I. kerületben a választás előtt is biztos lehetett a dolgában a kormánypárt, és előzetes várakozásai be is igazolódtak. A Fidesz–KDNP jelöltjei minden esetben 50 százalék fölötti eredményt értek el, míg az ellenzék nem volt képes érdemben javítani a 2010-es eredményén, az LMP esetében pedig visszaesést regisztrálhattunk.
Az LMP a második helyre is befutott
Zuglóban két időközi választásra került sor, és mivel a kerület évtizedekig erős baloldali bázisnak számított, az ellenzéki pártok bíztak benne, hogy ott megszoríthatják a kormánypártokat. Az MSZP többször is megpróbálta elérni, hogy az LMP lépjen vissza, vagy ne indítson jelöltet, de az ökopárt hajthatatlan maradt. A Fidesz mind a két körzetben győzedelmeskedett, de már 50 százalék alatti eredményt ért el. Az LMP az egyik körzetben 17,5, míg a másikban 24,3 százalékot ért el, amivel megelőzte a szocialista pártot is.
Abban az esetben, ha az ellenzéki pártok összefogtak volna, akkor Zuglóban lett volna esélyük a Fidesszel szemben, de kérdés, az LMP szavazói automatikusan szavaztak volna-e a szocialista jelöltre. A fővárosi voksolások másik tanulsága volt, hogy a Jobbik gyakorlatilag semmilyen erősödést nem tudott felmutatni, míg a kormánypártok viszonylag simán hozták ezeket a körzeteket.
Győrben egyesült az ellenzék
A megyei jogú városokban tartott megméretések közül Dunaújvárosban tudott nyerni az MSZP egy egyéni körzetben, míg Győrben független jelölt foglalhatta el a képviselői széket. Az utóbbi eset azért volt érdekes, mivel sem a szocialisták, sem az LMP, sem a Jobbik nem indított jelöltet, és így a kormánypárttal szembeni szavazók fel tudtak sorakozni egy független jelölt mögé, amely a voksok 60 százalékával diadalmaskodott.
A fővárossal szemben a vidéki választásokon a Jobbik már lényegesen jobban szerepelt, így például Zalaegerszegen a második helyet szerezte meg. Érdekesség, hogy Debrecenben az MSZP jelöltje az 5 százalékot sem érte el. A szocialisták számára egyedül egy dunaújvárosi siker jutott, ami a város múltjából adódóan egyáltalán nem volt váratlan. Ezzel szemben már jóval nagyobb meglepetés volt a július 3-i másik „acélvárosi” választás eredménye, ahol a kormánypártok simán győztek az MSZP-vel szemben.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.