Hiába minden, a baloldal folytatja a boszorkányüldözést

Bebizonyosodott: az Európai Bizottság észrevételei köszönő viszonyban sincsenek azzal a rágalomcunamival, amellyel a baloldal az egész nemzetközi sajtót telekürtölte.

PR
2012. 01. 12. 18:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint ismert, Frank Engel luxemburgi néppárti EP-képviselő kijelentette: az Európai Parlamentnek a magyarországi törvényalkotással kapcsolatban egyelőre nincs más tennivalója, mint hogy megvárja az Európai Bizottság elemzését. Eközben Renate Weber romániai liberális EP-képviselő úgy vélekedett, az Európai Parlamentnek nem kell feltétlenül várnia az Európai Bizottságra, szükség esetén saját maga is léphet a magyarországi törvényalkotással kapcsolatban.

Lelepleződött az európai baloldal Magyarországgal szembeni legújabb lejárató kampánya – fogalmaz közleményében a Magyar Néppárti Képviselőcsoport. A csütörtöki európai parlamenti vitában az is kiderült: ahogy korábban, az EP baloldali és liberális frakcióit most sem érdekli a bizottság értékelése, céljuk a kirakatper folytatása, Magyarország alapos és részrehajlásmentes vizsgálata nélküli pellengérre állítása.

Az Európai Parlament baloldali frakcióinak kezdeményezésére az EP állampolgári jogi ügyekkel foglalkozó szakbizottsága (LIBE) csütörtöki ülésén Magyarországról rendezett vitát – emlékeztetnek. Az ülésen Françoise Le Bail, az Európai Bizottság igazságügyi főigazgatója ismertette a szervezet álláspontját az egyes sarkalatos törvényekről. E szerint az intézménynek három törvény esetében vannak aggályai azok uniós joggal való összeegyeztethetőségével kapcsolatban. Ahogy erre a vitában az ülést elnöklő Gál Kinga fideszes EP-képviselő rámutatott: ebben semmi rendkívüli nincs, számos másik európai tagállammal szemben vannak folyamatban eljárások.

Mint arra számítani lehetett, a szocialista, liberális, zöld és kommunista EP-képviselők hozzászólásait nem a tények és az észérvek, hanem a hazugságok, csúsztatások és tévedések sora jellemezte, míg egyesek képviselők autoriter állam kiépülésével, fasizmus rémével fenyegetőztek. Mint az a vitában szintén kiderült: az európai baloldal ismételten teljességgel figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy az Európai Bizottság és a magyar kormány között a megszokott eljárási rendnek megfelelően folyamatos konzultáció zajlik az egyes magyar jogszabályok tekintetében. A magyar kormány pedig többször kifejezte nyitottságát az esetlegesen kifogásolt kérdésekben való egyeztetésre.

Mint arról korábban beszámoltunk, teljességgel megalapozatlannak tartja a Szabadság Kör azokat a nemzetközi és hazai vádakat, amelyek kétségbe vonják a magyarországi véleménynyilvánítás szabadságát, a fékek és egyensúlyok rendszerének hatékony működését, a parlamenti ellenzék jogainak érvényesülését. Írtunk arról is: „Egyre kevesebbet hivatkozik az MSZP fázó gyerekekre. Ezzel szemben gazdasági szakpolitikusuk a nehéz időket élő Európáról értekezik, a DK potentátjával párhuzamosan aggódik az IMF számára oly' kedves jegybanki függetlenségért.”

Gál Kinga és más néppárti képviselők felszólalásukban visszautasították a baloldali képviselők vádjait, s rávilágítottak: üdvözlendő, hogy a tavaly elfogadott 30 sarkalatos törvény közül az Európai Bizottság pusztán három törvénnyel kapcsolatban fogalmazott meg aggályokat. Ez azt bizonyítja, hogy Magyarországon a jogállamiság még sincs akkora veszélyben, mint ahogy azt a baloldal beállítja.

Szájer hisztéria nélküli bánásmódot vár el

Szájer József felszólalásában kijelentette: a szocialisták nyolc évig tartó regnálásának eredményeként romokban heverő ország talpra állítása és megújítása érdekében elengedhetetlen volt az ország jelentős átalakítása. Hozzátette: a Magyarországgal kapcsolatos kérdések megvitatásakor korrekt, tárgyilagos és hisztéria nélküli bánásmódot vár el. Sógor Csaba erdélyi magyar EP-képviselő felszólalásában rávilágított: kettős mércén alapulnak a magyar egyházügyi törvényt ért bírálatok, hiszen Európa számtalan országában az elismert egyházak száma 14 alatt van.

Bár csütörtökön bebizonyosodott: az Európai Bizottság észrevételei a sarkalatos törvényekkel kapcsolatban köszönő viszonyban sincsenek azzal a rágalomcunamival, amellyel az európai és magyar baloldal az egész nemzetközi sajtót telekürtölte, az EP baloldali és liberális frakciói mégis tovább folytatják Magyarország elleni felelőtlen lejárató kampányukat.

A Professzorok Batthyány Köre kiáll az új magyar alkotmányos rend mellett, annak ellenére, hogy azt látják: az új alaptörvény és a hozzá kapcsolódó sarkalatos jogszabályok nem tökéletesek, az év végi törvénykezési hajrá stílusát pedig nem helyeslik. Martonyi János külügyminiszter a European Voice című brüsszeli hetilap csütörtöki számában megjelent írásában pedig úgy fogalmazott: Magyarország elkötelezettebb a demokrácia, a jogállamiság és az euroatlanti integráció mellett, mint korábban bármikor.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.