Még 16 ezer rokkantnyugdíjast várnak

Még több mint 16 ezer rokkantnyugdíjas nem jelentkezett be felülvizsgálatra a nyugdíj-biztosítási igazgatóság területi kirendeltségeihez.

WA
2012. 03. 30. 16:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárca tájékoztatása szerint a mintegy 196 ezer rokkantnyugdíjas közül 179 427-en fordultak eddig az intézményhez, noha minden érintettet levélben tájékoztattak. A bejelentkezést elmulasztók ellátásának folyósítását május 1-jétől a nyugdíjfolyósító igazgatóság megszünteti. Abban az esetben, ha valaki elmulasztja a határidőt, igazolási kérelem terjeszthető elő.

Közölték azt is, hogy a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal 2012 első két hónapjában 6676 vizsgálatot végzett el; 1224 embert minősítettek „nem megváltozott munkaképességűnek”, további 1194-et rehabilitálhatónak.

Korábban már több érdekvédelmi szervezet is arra kérte az érintetteket, időben adják be felülvizsgálati kérelmüket.

A január elsejétől érvényes jogszabály-módosítás értelmében március 31-éig az 57 évesnél fiatalabb, korábban 3-as kategóriájú rokkantnyugdíjasoknak kell bejelentkezniük felülvizsgálatra a nyugdíj-biztosítási igazgatóság területi kirendeltségeihez.

A vizsgálatokra most csak jelentkezni kell, az újraminősítést 2013 végéig végzik el. A felülvizsgálat eredményeképpen lesznek, akik tovább kapják majd a mostani ellátást, lesznek, akik csökkentett ellátást kapnak, és lesznek olyanok is, akikről azt állapítják meg, hogy rehabilitálhatóak; nekik a rehabilitáció után, míg azoknak, akikről kiderül, hogy munkaképesek, haladéktalanul vissza kell térniük a munkaerőpiacra.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.