Nő a köztemetések száma

Egyes állástalanságtól sújtott falvakban a végső búcsúk negyedét-harmadát az önkormányzat finanszírozza.

BL
2012. 03. 24. 9:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap összeállítása szerint 2009 és 2011 között Debrecenben például 147-ről 205-re, Egerben 20-ról 45-re, Győrben 39-ről 49-re, Pécsett 118-ról 152-re nőtt a köztemetések száma. Az 1200 lelkes Baranya megyei Alsószentmártonban pedig – ahol 1990 óta folyamatosan 90 százalék körüli a munkanélküliség – évente 14-15 helybelit búcsúztatnak, közülük hármat-négyet a falu pénzén, és az önkormányzat a többi temetéshez is 50 ezer forint segélyt biztosít a családoknak. A Népszabadság szerint tízéves összehasonlításban szinte minden településen lényegesen több lett a köztemetés.

Ha valakinek nincs fellelhető hozzátartozója, eleve az önkormányzatra marad a temetés, ha pedig vannak rokonok, de nem tudják vállalni a végső búcsú költségét, akkor szintén a településé a feladat. Azt, hogy a rokonok mikor jogosultak köztemetést kérni, helyi rendeletek szabályozzák, a legtöbb helyen az a feltétel, hogy a családban az egy főre jutó jövedelem ne haladja meg az öregségi nyugdíjminimum (28 500 forint) másfél-kétszeresét – írta a Népszabadság. Akad település, ahol a köztemetés árát később egy összegben vagy részletekben vissza kell fizetnie a rokonságnak, és sok helyütt akkor várják el a költségek utólagos megtérítését, ha az elhunyt után maradt örökség erre fedezetet nyújt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.