Esztétikai okok miatt engednek vizet a Sió-csatornába

Vizet engednek a Sió-csatorna két kilométeres szakaszába a Balatonból Siófok belterületén, ezt csütörtökön a Sió-zsilip 6 órán át tartó megnyitásával végzik el – tájékoztatta Csonki István, a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság vezetője az MTI-t szerdán.

NT
2012. 04. 04. 14:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Sió-csatorna siófoki belterületi szakaszának feltöltése esztétikai okokból vált szükségessé, amit a húsvéti ünnepekre szeretnének végrehajtani. A korábbi években a tavaszi vízeresztéseket követően töltötték fel vízzel ezt a mederszakaszt, amit nyáron vízminőségi okokból meg szoktak ismételni. Idén – a száraz időjárás miatt – elmaradt a vízeresztés a tóból, ezért töltik fel külön zsilipnyitással a balatonkiliti duzzasztó fölötti mederszakaszt, ami Siófok belvárosában egyfajta állóvizet képez.

A vízeresztő zsilipeket kismértékben fogják megnyitni csütörtök reggel 8 órától 14 óráig. A feltöltéshez igénybe vett vízmennyiség csupán másfél tized milliméterrel apasztja majd a Balatont, amelynek vízállása április 4-én 82 centiméter.

A belterületi szakasz feltöltése a Balaton vízszintjét érdemben nem befolyásolja – mondta Csonki István.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.