A szaktárca kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében tudatta, hogy Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter hétfőn hivatalában fogadta Tulassay Tivadart, a Semmelweis Egyetem rektorát. A tárca vezetője a találkozón közölte a rektorral, nem ért egyet azzal a döntésével, hogy beadta lemondását, és – a törvények adta lehetőséggel élve igényt tart arra, hogy május 31-éig végezze munkáját. A miniszter – az egyetem egykori rektoraként is – fontosnak tartja az ott folyó munkát és az átadás-átvétel zavartalan lebonyolítását, amely a jelenlegi rektor feladata – olvasható a kommünikében.
Mint ismert, Tulassay Tivadar vasárnap jelentette be lemondását. Az intézményvezető azzal indokolta a döntését, hogy az egyetemet magára hagyták Schmitt Pál doktorija ügyében. Mint kifejtette: az elmúlt napok egyetemi testületi döntései vitathatatlanul az ő személyéhez kötődnek, s ugyanezért érezhetővé vált a személye iránti bizalomvesztés a felügyelő hatóságnál. Ezen okok miatt „a megszokott hétköznapjaitól nagyon idegen napokat, heteket átélő” egyetem nyugalma érdekében úgy döntött, átadja a rektori széket a csütörtöki szenátusi ülésen teljes támogatottsággal megválasztott leendő rektornak, Szél Ágostonnak, „aki képes lesz az egyetem nyugalmának visszaállítására, és élvezi az ágazati vezetés támogatását”.
Tulassay Tivadar ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az egyetem szenátusának csütörtökön hozott döntését támogatja, és fenntartja, hogy az egyetem a Schmitt Pál államfő kisdoktori dolgozatával kapcsolatos munka során a hatályos jogszabályoknak megfelelően járt el.
Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn, napirend előtt a parlamentben kitért Tulassay Tivadarnak, a Semmelweis Egyetem rektorának vasárnap bejelentett lemondására is, és azt mondta: senki nem vonta meg a bizalmat az egyetemi vezetőtől, hiszen amúgy is távozott volna hivatalából.
Kósa Lajos, a Fidesz ügyvezető alelnöke a Semmelweis Egyetem rektorának lemondását úgy kommentálta: nagyon rossz döntést hozott, ő „pánikolt be” egyedül, egy felső vezető nem viselkedhet így.