Juhász Oszkár közleményében azt írta, hogy az önkormányzat már megkereste az érsekséget, és azt remélik, hogy a kezdeményezésükre pozitív válasz születik.
A polgármester utalt arra, hogy a Társaság a Szabadságjogokért elnevezésű szervezet a cigány gyerekek diszkriminációjával vádolja – közlése szerint hamisan – a fenntartó önkormányzatot. „A település vezetése a katolikus egyházban látja a megoldást, ha az érsekség átvenné az iskolát, biztosan megszűnnének az ilyen típusú viták” – fogalmazott a faluvezető.
Juhász Oszkár úgy véli, az egyház cigánypasztorációs programjához is illeszkedne egy olyan iskola, amelyben jelentős a cigány tanulók aránya. Hozzátette, a településnek hívő katolikus közössége van, s ők szintén szeretnék, ha egyházi kézbe kerülne az oktatás a faluban. Az iskola egyházi működtetése a polgármester szerint garanciát jelentene az oktatási színvonal emelkedésére is, s nőhetne a tanulói létszám, ugyanis jelenleg sok szülő Gyöngyösre járatja a gyermekét.
A mintegy 2800 lakosú település azt követően került a közfigyelem középpontjába, hogy tavaly tavasszal etnikai jellegű feszültség alakult ki a faluban.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.