A legkiszolgáltatottabb munkavállalóknak nevezte az egészségügyben dolgozókat az LMP vezérszónoka az egészségügyi dolgozók anyagi helyzetét rendező törvénycsomag általános vitájában. Szilágyi László arra hívta fel a figyelmet, hogy míg Svájcban egy jól képzett ápoló több mint egymillió forintot keres, Ausztriában pedig 300-500 ezer forintot, addig Magyarországon 80-90 ezret. Megjegyezte, természetesen a svájci bérszínvonalat nem lehetne fenntartani Magyarországon, de a magyar fizetések megalázóan alacsonyak. Nincs perspektíva az ágazatban, életpályamodellre lenne szükség – hangsúlyozta.
Szilágyi László szerint krónikus a szakemberhiány az egészségügyben, ezért egyre nehezebb megszervezni a napi ellátást. Az ellenzéki politikus az egészségügyben létező, ám betöltetlen státuszok feltöltését szorgalmazta, amivel az ellátásbiztonság is biztosítva lenne. Kritizálta a dolgozók pihenőidejének általa vélelmezett megsértését, üdvözölte ugyanakkor a gyógyszerhamisítás elleni jogharmonizációt. Összegzése szerint az alapellátást kellett volna megerősíteni a kórház-államosítás helyett. A törvényjavaslat általános vitáját az ülés levezető elnöke, Jakab István elnapolta, az a keddi ülésnap végén folytatódik.
Médiaszabályozás-módosítás – MSZP: az újságíróknak ne kelljen kiadniuk informátorukat!
A médiaszolgáltatásokkal és a sajtótermékekkel összefüggő egyes törvények módosításáról szóló javaslat részletes vitájában a szocialista Mandur László közölte: pártja azt javasolja, hogy a tartalomszolgáltatók és a velük jogviszonyban álló újságírók tanúvallomása ne legyen kényszeríthető, és ne kelljen kiadniuk informátoruk kilétét. Indítványukat azzal magyarázta, hogy a tényfeltáró újságírás egyik leglényegibb eleme, hogy az információt adót ne érhesse retorzió az esetleges visszaélések nyilvánosságra kerülése miatt. A sajtót megilleti az a védelem, amely nélkül az oknyomozó újságírás ellehetetlenülne – figyelmeztetett. Mandur László szavait azzal zárta, hogy módosító javaslatuk nemcsak a médiaszabadság, hanem a társadalmi hasznosság szempontjából is megérdemli a támogatást.
A jobbikos Novák Előd szerint értelmetlenné vált a média- és hírközlési biztos posztja, ezért az intézményt kivenné a törvényből. Ha ez mégsem történne meg, az ellenzéki politikus azt javasolja, hogy a biztos elnevezéséből vegyék ki a média szót, és csak hírközlési biztos legyen, hiszen többé médiaszolgáltatási és sajtótermékügyekben nem járhat el.
Novák Előd kifogásolta azt is, hogy a kormányoldal szerinte el akarja törölni a médiatanácsnak a kiegyensúlyozott tájékoztatás vizsgálatára vonatkozó kötelezettségét. Utóbbira reagálva a fideszes Menczer Erzsébet azt mondta, csak jogtechnikai okokból kerül ki ez a kötelezettség a médiatanács jogköréből, mert ez a vizsgálati hatáskör két másik helyen is megjelenik a jogszabályban. Novák Előd ezt hamis illúziónak nevezte.
MSZP: visszamenőleges rendelkezést akarnak hozni a Klubrádió bezárásáról
Az MSZP-s Mandur László és frakciótársa, Lendvai Ildikó szerint a Fidesz a benyújtott módosító indítványaival be akarja záratni a Klubrádiót. Mandur László egyebek mellett arra hívta fel a figyelmet, hogy szerinte a Fidesz által benyújtott több módosító indítvány is házszabályellenes, azok ugyanis nem kapcsolódnak a kormány által benyújtott törvénymódosító javaslathoz. Ezért – folytatta – a kulturális és sajtóbizottságnak úgy kellett volna döntenie, hogy ezekről tárgyalni sem lehet.
„Palira vettek minket” – fogalmazott, amit azzal magyarázott, hogy egy komoly precedenst lát a törvényben, mert egy általános szabályt készül alkotni a kormányoldal egy speciális esetre, a Klubrádió ügyére. Ahhoz teremt jogszabályi hátteret a Fidesz, hogy a hatóság azt csináljon, amit akar, ne kelljen végrehajtania a bírósági ítéletet – mondta, megjegyezve: „visszamenőleges hatállyal bíró rendelkezést hoznak arra, hogy akkor zárjuk be a Klubrádiót, amikor csak akarjuk”.
Lendvai Ildikó gyávának, sunyinak, törvénytelennek és igazságtalannak nevezte a Fidesz módosító javaslatait, amelyekkel szerinte nem az a fő baj, hogy házszabályellenesek, hanem az, hogy „hülyének néznek nemcsak minket – ezt viseljük –, hanem az Európa Tanácsot is”. „Önök megcsinálták a lex Klubrádiót visszamenőleges hatállyal” – mondta, hozzátéve, hogy szerinte a médiatanács is erre a módosító indítványra várt.
Összegzése szerint három védőfalat emelnek az igazságszolgáltatás Klubrádióval kapcsolatos döntésének végrehajtása elé. Menczer Erzsébet (Fidesz) közölte, ha az alkotmányügyi bizottság házszabályellenesnek tartja módosító indítványaikat, visszavonják azokat.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.