Az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával megvalósuló féléves program célja, hogy a család nélkül, állami gondoskodásban élő gyermekek és fiatalok világát közelebb vigye a családokhoz és az egyedülállókhoz, csökkentve ezzel a tájékozatlanságból származó előítéleteket. A rendezvény sorozat küldetése, hogy elősegítse a gyermekek családba kerülését.
A nyitó rendezvényen sok százan érdeklődtek a nevelőszülői hivatás és a családba fogadás lehetősége iránt. A rendezvény bizonyítja, hogy az állami gondoskodásban élő gyermekekkel szembeni rossz beidegződések, előítéletek megváltoztathatók. A gyermekek családba kerülését sok esetben az akadályozza, hogy az örökbefogadók többsége kizárólag három éven aluli, egészséges gyermeket kíván örökbe fogadni. A rendezvény hatására több száz család érdeklődött már, akik nevelőszülők kívánnak lenni, vagy szeretnének örökbe fogadni; és mind nagyobb az érdeklődés a nagyobb gyermekek és fiatalok iránt – tájékoztat a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató és az Ágota Alapítvány.
Fontos, hogy az emberek személyes benyomások alapján tájékozódhassanak, ismerhessék meg a gyermekeket, láttatnunk kell, hogy a családjukból kiemelt csemeték is ugyanolyanok, mint bármely, a rendezvényünkön is megjelent szülő, vagy nagyszülő gyermeke, és unokája. Ugyanolyan örömeik, problémáik, hétköznapjaik vannak. Az egyetlen, amiben eltérnek egymástól, hogy számukra nem adatott meg a család. Olyan emberpalánták, akikben érdemes hinni, bízni. Az előítéletek csak úgy tompulhatnak, ha sikerül ráébreszteni a társadalmat arra, hogy ők ugyanúgy elfogadhatóak, mint bárki más. A tapasztalatok azt mutatják, hogy azok, akik szeretnének örökbe fogadni, a személyes élmény hatására nyitottá válnak.Ez az integrációs nap is azt bizonyítja, hogy az előítéletek igenis leépíthetők – olvasható a közleményben.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.