A Kecskeméti Törvényszéken induló büntetőperben elsőként a bűnszervezetben elkövetett hűtlen kezelés, vesztegetés és más bűncselekmények miatt Hagyó Miklós volt szocialista budapesti főpolgármester-helyettes és 14 társa ellen benyújtott vádiratot ismertetik. A főügyészség csaknem negyvenoldalas vádiratából az derül ki, hogy Hagyó Miklós, mint a bűnszervezet létrehozója és vezetője, személyes és politikai kiadásait finanszírozta azzal a mintegy másfél milliárd forinttal, amellyel ő és társai megkárosították a fővárosi tulajdonban lévő BKV-t.
A vád szerint a főpolgármester-helyettes kabinetje kommunikációs tanácsadójával, Lelovics Ottóval és Horváth Évával, a BKV Zrt.-hez tartozó DBR Metro sajtóreferensével a BKV-vezetőknek olyan utasításokat adott, döntéseiket pedig oly módon befolyásolta, hogy a BKV számára hátrányos döntéseket hozzanak, ilyen szerződéseket kössenek.
A bíróságon csak tizennégy vádlott jelent meg, Mátay-Horváth Éva hatodrendű vádlott orvosi igazolással igazolta távolmaradását. A Hír TV tudósítójának beszámolója szerint a vádlottak nem kívántak válaszolni az újságíróknak. Hagyó Miklós arra a kérdésre, hogy mivel érkezett Kecskemétre és mivel tölti napjait, csak annyit mondott, hogy „Jó napot kívánok!” Regőczi Miklós is csak annyi időre állt meg, hogy közölje: nem tartja magát bűnösnek.
A védők megpróbálták elérni, hogy függesszék fel a tárgyalást, mivel az Országos Bírósági Hivatal Kecskemétre helyezte. Egyrészt nem tetszik a vádlottaknak a túl magas útiköltség, másrészt arra hivatkoztak, hogy az áthelyezést lehetővé tevő jogszabály még az Alkotmánybíróság előtt van. Az indítványt a törvényszék rövid, zártkörű tárgyalás után elutasította, a döntés ellen a vádlottak és védőik fellebbezést jelentettek be. Hadnagy Ibolya tanácsvezető bíró a fellebbezést továbbította a Szegedi Ítélőtáblára, ez azonban nem akadályozta a tárgyalás megkezdését.
Ezután Kutron Katalin, a Központi Nyomozó Ügyészség csoportvezető ügyésze megkezdte a harmincöt oldalas vádirat ismertetését, amely másfél órán át tartott. A bíró döntése értelmében a tárgyalóteremben a szerdai, nyilvános tárgyalást követő üléseken nem készíthető majd kép- és hangfelvétel.
Az ügyben ezen kívül december 18-áig 28 tárgyalási napot tűzött ki a törvényszék.
Demszky Gábor is fontos szerephez juthat az eljárásban, egy védő korábban kezdeményezte tanúkénti meghallgatását. Hagyó sajtósa, Horváth Éva korábban úgy vallott: a főpolgármester sorra szerzett állásokat pártvezetőknek, ősszamizdatosoknak és újságíróknak is a BKV-ban.
Hagyó Miklós majdnem kilenc hónapot töltött előzetes letartóztatásban, majd három hónapot házi őrizetben. A volt főpolgármester-helyettes hét ingatlanán, egy gépkocsiján, életbiztosításán és egy kft.-üzletrészén túl zárolták a korábban a lánya és az élettársa nevére átíratott két-két XII. kerületi ingatlant. Zár alá vették az élettársa édesanyja nevére bejegyeztetett üzletrésztulajdont is.
Ugyancsak előzetesben és házi őrizetben töltött hónapokat Mesterházy Ernő, Lelovics Ottó, Mátay-Horváth Éva, Regőczi Miklós, Z. Tibor, Szalainé Szilágyi Eleonóra. Ma már minden vádlott szabadlábon védekezhet.