A szakszervezeteket is megkérdezte az IMF/EU-delegáció

Hat magyarországi szakszervezeti konföderáció vezetőivel tárgyalt az IMF/EU-delegáció szerdán – tájékoztatott Borsik János.

PR
2012. 07. 25. 17:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap delegációja szeptemberben tér vissza Magyarországra – mondta Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Budapesten. A kormányfő közölte: azt várják, hogy az IMF és az EU közös delegációja adjon át a kormánynak egy „helyzetösszesítést”, abban jelölje meg azokat a pontokat, amelyekben szerintük változtatni kell a gazdaságpolitikán, nevezzék meg az IMF-hitelhez szükséges előfeltételeiket, és mondják el a véleményüket a 2013-as büdzsé szerintük módosítandó pontjairól.

Már a héten összeállíthatja a magyar kormány számára felteendő konkrét kérdéseket az IMF – értesült korábban kormányzati forrásokból az MTI. A július 17-én érkezett delegáció többek között tárgyalást folytatott a kormánnyal és Tarlós Istvánnal. Az IMF landolására hazánk kockázati megítélése rohamosan javulni kezdett. A szocialisták mindezalatt „tízmilliárdos károkat okozó” megállapodásellenes kampányba kezdtek.

Borsik János elmondta: a több mint egyórás megbeszélésen a Magyarországi Szakszervezetek Országos Szövetségét, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumát (SZEF), az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülést (ÉSZT) és az Autonómokat az elnökök, míg a Liga Szakszervezeteket és a Munkástanácsok Országos Szövetségét vezető tisztségviselők képviselték.

A tárgyalás az IMF/EU-delegáció kezdeményezésére jött létre, de a megállapodás szerint a megbeszélésről részleteket egyik fél sem közöl – jelezte az Autonómok elnöke. Borsik János hozzátette: a megbeszélés tárgyilagos volt.

Az ÉSZT, az MSZOSZ és a SZEF által az MTI-hez eljuttatott közös közlemény megállapítja: „Fontosnak tartjuk, hogy a tárgyalásokat előkészítő konzultáció sorában a tárgyalódelegációt érdekelte a magyar szakszervezetek véleménye is. Sajnáljuk ugyanakkor, hogy a magyar kormány nem ugyanígy gondolkodik és cselekszik.”

A Liga Szakszervezetek az MTI-hez eljuttatott közleményben rögzítette: az IMF képviselői kíváncsiak voltak arra, hogy a szakszervezetek miben látják a magyar gazdaság problémáinak gyökerét. A szakszervezetek részéről elsősorban a foglalkoztatásról esett szó – írták.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.