A végzés szóbeli indoklása szerint miután Földesi-Szabó László, az Egymásért alapítvány egykori vezetője védekezésében hivatkozott arra, hogy a vádbeli cselekmények elkövetésében Jakubinyi Róbertnek, egy másik eljárás gyanúsítottjának is jelentős szerepe volt, meg kell vizsgálni a Jakubinyi ügyében keletkezett iratokat is. Így a többi között azokat az iratokat, amelyek a megalapozott gyanúval, az európai elfogatóparanccsal, illetve a kiadatással kapcsolatban keletkeztek.
Az elsőfokú büntetőper adatai szerint a csempészés azzal valósult meg, hogy az Egymásért közhasznú alapítvány 2005-ben és 2006-ban közterhek megfizetése nélkül hozott az országba Ázsiából milliárdos értékű vámárut, arra hivatkozva, hogy az adomány, ám később azt értékesítette. Földesi-Szabó László, a kuratórium elnöke pedig azzal követte el a sikkasztást, hogy eltulajdonította az alapítvány sok száz millió forintját.
Az elsőrendű vádlott az elsőfokú büntetőperben elmondta: megvannak a hiányzó százmilliók, de nem árulja el, hogy hol, mert még zár alá helyeznék a hatóságok, és különben is, a pénz kell az alapítvány működtetésére, illetve arra az esetre, ha más eljárásokban fizetésre köteleznék. Földesi-Szabó László az eljárás során tagadta bűnösségét.
A Hír Televízió Célpont című műsora kiderítette, autót, ékszereket és masszázst is kaptak a volt titkosszolgálati vezetők az Egymásért alapítványtól a 100 millió forintos kenőpénzek mellé. Földesi-Szabó László a műsor birtokába jutott vallomása szerint az ügy kulcsfigurája, Jakubinyi Róbert fizette a titkosszolgálat vezetőit, hogy az alapítvány védelem alatt álljon, és elsimítsák a számukra fontos büntetőügyeket. Földesi-Szabó László azt is mondta: Jakubinyi Róbert több vezető MSZP-s politikusnak is tett üzleti ajánlatot. Jakubinyit június 24-én helyezte előzetes letartóztatásba a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa.
Autók, ékszerek és masszázs – a Hír Tv Célpont című műsora
Földesi-Szabó László egyébként az ellene folyó eljárásban tagadta bűnösségét, majd amikor a Fővárosi Bíróság 2010 decemberében első fokon hétéves szabadságvesztéssel sújtotta, ismeretlen helyre távozott, és csak fél év múlva sikerült letartóztatni.