Jelentés érkezett a Szíriában elrabolt magyarokról

Új jelentést küldött a Miniszterelnökségnek a Szíriában hétfőn elrabolt három magyar állampolgárral kapcsolatban a TEK főigazgatója.

NT
2012. 08. 15. 10:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

2012. augusztus 13-án délelőtt 9 és 11 óra között a szír főváros, Damaszkusz külvárosában fegyveresek állítottak meg egy gépkocsit, majd annak utasait – 3 magyar és három szír állampolgárt – elrabolták. A három középkorú, 40 év körüli magyar férfit a Terrorelhárítási Központ azonosította. Kiderült, hogy mindhárman rendőrök voltak korábban; a rendőrség különböző szakmai területén teljesítettek szolgálatot. Aktív rendőrként egyikőjük foglalkozott kutyakiképzéssel. Mindhárman évekkel ezelőtt leszereltek, a rendelkezésre álló adatok alapján 2005-ben, 2007-ben és 2008-ban hagyták el a szervezetet.

Két esetet vizsgálnak

A közlemény kitér rá, hogy a Terrorelhárítási Központ jelenleg két, egymással párhuzamosan futó szíriai emberrablási ügyben végez felderítést. A válságstáb munkája, a külföldi partnerszervekkel való kapcsolattartás és a Külügyminisztériummal történő együttműködés folyamatosan zajlik. A beérkező információk elemzése, értékelése során vizsgálják azt is, van-e kapcsolat a két emberrablási eset között, ezt a jelenlegi adatok nem támasztják alá. A TEK főigazgatója rendszeresen tájékoztatja a kormányt és a Miniszterelnökséget.

A magyar hatóságok – az Alaptörvénybe foglalt kötelezettségüknek megfelelően – minden lehetőséget kihasználva dolgoznak a két ügy megoldásán. „Kérjük a sajtó és a közvélemény megértését, amiért az ügy sikeres kezelése érdekében további információt egyelőre nem tudunk közölni” – zárul a közlemény.

Válságstáb és valóságtartalom

Mint arról az mno.hu kedden beszámolt, Hajdu János, a TEK a főigazgatója válságstábot hozott létre a külföldön elrabolt magyarok ügyével összefüggésben. A terrorelhárítás vezetője beszélt arról is: a magyarokat foglyul ejtő  fegyveresek semmilyen követelést nem fogalmaztak meg, nem vették fel a kapcsolatot sem a hozzátartozókkal, sem a TEK-kel, sem pedig Magyarország szíriai külképviseletével.

Korábban is raboltak el magyarokat

Néhány hónappal ezelőtt, április végén ugyancsak Szíriában ismeretlen fegyveresek elhurcoltak két magyar állampolgárságú férfit, amikor rablótámadás történt egy cég telephelyén, az ország északkeleti részén. A fegyveresek különféle eszközök eltulajdonítása után bukkantak a magyarokra, akiket magukkal vittek. Erre az esetre Hajdu János is emlékeztetett. A korábbi ügyről azt mondta, „szinte már az erőnk végén járunk ebben az ügyben, mert azt gondolom, ember ennél többet már nem tud tenni, mint amit mi megteszünk” a társszervekkel együtt. „Hatalmas munkát végzünk. Van olyan hét, amikor optimisták vagyunk, és azt mondjuk, napokon belül megoldódik, aztán ez pillanatok alatt szertefoszlik” – fogalmazott, rámutatva ezzel arra, hogy Szíriában nehéz, szinte átláthatatlan a helyzet, hiszen folyamatosak a harci cselekmények, és az internet-, valamint a mobiltelefon-szolgáltatás is nagyon nehezen működik.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.