Mély vízbe dobják a kaposvári csemetéket

Több mint 600 kisdiák tanulhat meg úszni az idei tanévben Kaposváron az önkormányzat támogatásával.

LM
2012. 09. 13. 6:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az úszásoktatás teljes költségét, azaz a tanmedence bérlését, a szakképzett oktatók bérét és a gyerekek buszos szállítását a város állja, ez mintegy 10 millió forintot jelent – olvasható a közleményben, mely szerint a gyerekek előbb a tanmedencében, majd a második félévtől a mély vízben folytatják a tanulást, és májusra két úszásnemből már 50 métert le tudnak majd úszni.

A tavaly megkezdett programhoz 16 általános iskola csatlakozott. A szülők évente két alkalommal nyílt órán is megnézhetik, hogyan fejlődik gyermekük úszástudása. Az önkormányzat reményei szerint a gyerekek közül többen választanak majd maguknak valamilyen vízi sportot. Kaposváron erre a vízilabdaklubban vagy az úszószakosztályban is lehetőségük van.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.