Pedagógusképzésre mindig is szükség lesz Magyarországon

Az oktatási kormányzat a jövőben is úgy számol az egri Eszterházy Károly Főiskolával, mint a hazai tanárképzés bástyájával.

TK
2012. 09. 07. 20:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Pedagógusképzésre mindig is szükség lesz Magyarországon, így az egri főiskolára is. A kormányzat elkötelezett a felsőoktatás, a tanárképzés fejlesztése iránt – jelentette ki Hoffmann Rózsa.  Az egyén úgy boldoguljon, hogy az a közösség javát szolgálja, az ország pedig úgy fejlődjön, hogy az az egyénnek is hasznára váljék – fogalmazta meg a kormány célját a politikus.

Hozzátette: ennek a filozófiának a jegyében fogtak hozzá a felsőoktatás átalakításához, ezt szolgálja az új nemzeti felsőoktatási törvény és a hallgatói ösztöndíj-szerződésről szóló rendelet.

Hauser Zoltán, a főiskola rektora bejelentette, hogy a tanévet Eszterházy 250 mottóval jubileumi tanévvé nyilvánítják, ugyanis az intézményalapító Eszterházy Károly püspök éppen 250 éve kezdett hozzá egy egri universitas megteremtéséhez.

Az mno.hu beszámolt róla, hogy Pécsett, a ciszterci rend Nagy Lajos Gimnáziumában tartották vasárnap délután négy órakor a nemzeti tanévnyitót, melyet megelőzően családi fesztiválon vehettek részt az érdeklődők. A tanévnyitón Hoffmann Rózsa államtitkár az oktatást érintő törvények szükségességéről beszélt. Balog Zoltán szerint a törvények csak keretet teremtettek, ám hogy annak mi lesz az eredménye, a résztvevőkön múlik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.