Áder: Rajtunk múlik, milyenné tesszük az életünket

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Az ország olyan, mint a család: rajtunk múlik, milyenné tesszük az életünket – jelentette ki Áder János köztársasági elnök a NOE jubileumi ünnepségén.

LM
2012. 10. 20. 9:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mohay Tamás, a NOE elnökhelyettese a három vagy több gyermeket vállalók áldozatvállalására hívta fel a figyelmet. Mint mondta, ezt az áldozatot a háztartások 4 százaléka hozza meg, miközben a gyermekek negyede ezekben a családokban nő fel Magyarországon. Felelevenítette az egyesület alakulásának évét, amikor még a pártok is csak kezdetleges formában voltak jelen, és amikor bevezették az eltartottak létszámát figyelmen kívül hagyó személyi jövedelemadózás rendszerét. Emlékeztetett arra is, hogy a rendszerváltást követően is voltak évek, amikor a konzervatív értékeket valló egyesület megjelenése nem volt kívánatos a közéletben vagy a médiában.„A családok akkor esnek szét, amikor tagjai között az értő és szeretetkapcsolat helyett a hatalmi viszonyok kerekednek felül” – fogalmazott az elnökhelyettes, aki szerint így lehet ez egy civil szervezettel és a társadalommal is. Hangsúlyozta: a NOE a továbbiakban megőrzi civilségét. Az eseményen megjelent Sólyom László volt köztársasági elnök is.

Európában és a Kárpát-medencében is

Az 1987-ben alakult, mára mintegy tizennégyezer tagcsaládot és 250 helyi szervezetet magába foglaló Nagycsaládosok Országos Egyesülete már ifi tagozattal is rendelkezik, amely a fiatalok körében népszerűsíti a családos életformát. A szervezet több alapítványt is létrehozott: az Otthon Segítünk Alapítvány a tapasztalatok közvetlen átadására alakult, míg a Családjainkért Alapítvány a rászorulókat segíti. A NOE 2004 óta tagja az Európai Nagycsaládos Szövetségnek, 2001-ben pedig megalapította a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségét, amely a határon túli magyar családokat szervezi közösséggé.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.