Richter József lett a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója

Richter Józsefet, a társaság eddigi cirkuszművészeti főtanácsadóját nevezték ki a Fővárosi Nagycirkusz igazgatójává.

WL
2012. 10. 31. 9:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kriza Zsigmond a Maciva Magyar Cirkusz és Varieté Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója Richter Józsefet, a társaság eddigi cirkuszművészeti főtanácsadóját bízta meg a Fővárosi Nagycirkusz igazgatói feladatainak ellátásával.

Az új cirkuszigazgató feladata a közelmúltban nemzetivé minősített intézményben a magyar cirkuszhagyományoknak és a korszerű művészeti elvárásoknak egyaránt megfelelő művészeti és intézményi rendszer kialakítása, működtetése lesz. A világhírű magyar cirkuszdinasztiából származó szakember állítja porondra 2013. januári 12-én a legkiválóbb magyar artisták közreműködésével a Fővárosi Nagycirkuszban bemutatásra kerülő Magyar Cirkuszcsillagok című ünnepi műsort – áll a közleményben.

 

A Richter család

A Richter család ősi cirkuszdinasztia. A németországi Brandenburgi kapunál felállított Richter-cirkuszról szóló első feljegyzések 1821 óta olvashatók. Cirkuszi generációs hagyományt teremtve, elismert szakmai tekintélyt és világsikereket vívtak ki az öt világrészt felölelő vendégszerepléseik során – áll a Magyarnemzeticirkusz.hu oldalon.

Az 1951-ben született Richter József Jászai Mari-díjas, Magyarország Arany Érdemkeresztjével kitüntetett, világhírű artistaművész, akit a cirkuszi családok hagyományai szerint kora gyermekkorától szülei készítettek fel az artistapályára. A leghíresebb magyar lovasakrobata csoport, a Richter-csoport tagjaként kezdetben szüleivel, később a szintén világhírű Renz családból származó feleségével, Carolával járta a világ legnagyobb cirkuszait.

A Monte-Carlói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon 1974-ben feleségével Ezüst Bohóc-nagydíjat nyertek. Érdekes, hogy 30 évvel később aztán fia, Richter Flórián és felesége, Edith egy kétszemélyes lovasakrobata produkcióval ugyanúgy Ezüst Bohóc-nagydíjjal térhetett haza. Richter József vezetésével 1995-ben elindították a Magyar Nemzeti Cirkusz utazó sátorcirkuszát. Különleges elefánt- és lovasakrobata produkciókat hoztak létre a társulattal, amelyek később világszámok lettek.

Richter József két fiából a nemes cirkuszi hagyományoknak megfelelően remek artistákat nevelt. Idősebbik fia, a szintén lovasakrobata Flórián 2008-ban a magyar artisták közül egyedüliként Monte-Carlóban Arany Bohóc-díjat (amely elismerés az artistáknál az Oscar-díjhoz hasonló ranggal bír) nyert, az ifjabbik Richter József pedig a családi magáncirkusz állandó fellépő sztárjaként mostantól átveszi édesapjától az igazgatói teendőket is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.