Vegyészek is megszólaltak a romagyilkosságok perében

Igazságügyi vegyész szakértők meghallgatásával folytatódott a romák elleni támadásokkal vádolt négy férfi büntetőpere szerdán a Budapest Környéki Törvényszéken.

PR
2012. 11. 07. 18:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bíróság a támadók által használt Molotov-koktélokkal kapcsolatban kérdezte a szakértőket, főként az egyes támadások helyszínein talált üvegekben, üvegcserepeken és rongyokon maradt anyagmaradványokról. Egyikük elmondta, a piricsei támadás helyszínén talált üvegben motorbenzin, petróleum és kerozin keveréke volt.

A bíróság ismertette az első- és a másodrendű vádlott korábbi nyilatkozatát: Kiss Árpád szerint hígítót vagy lakkbenzint, Kiss István szerint benzint töltöttek az üvegbe. A szakértő elmondta: a tarnabodi támadás helyszínén talált üvegben benzin és gázolaj keverékét mutatták ki.

A bíróság közölte, Kiss Árpád korábban úgy nyilatkozott, hogy lakkbenzint és gázolajat használt Pető Zsolt, a harmadrendű vádlott a Molotov-koktél elkészítéséhez. A szakértő elmondta, hogy a nagycsécsi támadáskor használt Molotov-koktél benzin, petróleum és gázolaj elegye volt. A per pénteken folytatódik.

A romagyilkosságok pere

Idén február 1-jén tartották az első tárgyalást, azóta csaknem negyven tárgyalási napon folytatódott a bizonyítási eljárás. Ennek során fegyverszakértőket hallgattak meg és iratismertetést végeztek. Június 29-én két vadászt, június 20-án pedig igazságügyi nyomszakértőket hallgattak meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.