Bajnai a gazdasági elképzeléseivel kapcsolatban eddig csak minimális konkrétumokat közölt – írtuk meg korábban. Azt azonban már elárulta: a bizalom helyreállítását és a gazdasági növekedés beindítását a bankrendszer terheinek normalizálásával érné el.
A Fidesz úgy látja: a választói mozgalom a különadók és a bankadó megszüntetésével, valamint az adójóváírás újbóli bevezetésével mínusz 771 milliárd forintos költségvetési egyenleget érne el, s a büdzséből hiányzó pénz pedig még úgy is 600 milliárd forint körül alakulna, ha Bajnaiék az évi négymillió forint feletti jövedelműek esetében beiktatnának egy második, 25 százalék körüli adókulcsot.
Bajnai sávosan, havi keresetre bontotta az egyik gazdasági előadásán a kivetendő adókat, ez alapján a bruttó 400 ezer forint felett kereső emberekre raknának súlyosabb terheket. Ezt – szinte természetes módon – újabb közlemény kiadásával tagadta az E14. Rogán Antal szerint ha a volt miniszterelnök visszaállítaná az adójóváírást, és annak költségét csak a havi 400 ezer forint felett keresőkön akarná beszedni, akkor Európa legmagasabb, 48 százalékos adókulcsát kellene bevezetnie.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!