Balog: Kényszereket is kell alkalmazni

Újabb rezsicsökkentés, a diákokat motiváló ösztöndíjprogram, segítség azoknak, akik vissza akarnak térni a munka világába – ezekről beszélt Balog Zoltán Szombathelyen.

NT
2013. 06. 20. 18:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ennek a programnak a lényege, hogy mindenki megtanulja, hogy mi az „újraélesztés”, a polgárok pedig érezzék, hogy itthon vannak. Ezzel szemben az előző kormányzati ciklusok arra kényszerítettek bennünket, hogy próbáljunk meg ügyeskedni a saját egzisztenciánk bebiztosítása miatt – hangsúlyozta a miniszter. Amiben változni szeretnénk – folytatta –, az éppen az, hogy az egyéni érdek, az egyéni boldogulás rendben legyen. Ma ezt a változást láthatjuk az oktatási, a szociális és az egészségügyi rendszerben is – tette hozzá.

Mint elmondta, korábban óvakodtak attól a segítségtől az emberek, ami az államtól jött, azonban mára ez megváltozott. „Úgy tekintünk mindenkire, mint aki képes hozzátenni valamit a közöshöz, csak hozzá kell őt ehhez segíteni” – szögezte le. A politikus hangsúlyozta: azért segítünk, hogy ne a magyar adófizetők pénzéből kelljen emelni a szociális ellátásra fordított összegeket és saját életünket is szebbé tudják tenni.

Balog úgy vélte, minden egyes magyarral többek és erősebbek vagyunk, így a magyar állampolgárok támogatása a magyar nemzet erősödését jelenti. „Úgy kell segíteni, hogy aktívvá váljon, akin segítettek” – adott hangot véleményének az emberi erőforrások minisztere.

„Kényszereket is kell alkalmazni”, ha valaki nem fogadja el a munkát, akkor kikerül ebből a körből, a „segítségnyújtás köréből”. A Start munkaprogrammal kapcsolatban aláhúzta, hogy az 300 ezer embert ért el, köztük 10 ezer olyat, akiknek 30-40 évesen még soha nem volt munkaviszonyuk. Ez megváltozott, „most bért kapnak, járulékot fizetnek”. Úgy fogalmazott, nem valamilyen könyöradományról van szó, hanem tisztességes munkáért járó bérről.

Beszélt arról is, fél év alatt 20 százalékkal csökkent az igazolatlan órák száma azt követően, hogy a kormány meghozta azt a döntést, hogy elveszi a szociális segélyt, ha a gyerek hiányzik. „Sokan vannak, akik ezt megértették, és továbbléptek.” Az Orbán-kormány által létrehozott ösztöndíjrendszerről szólva azt mondta, hogy komoly elismerést kapott az OECD-től (az OECD egy globális szervezet, melynek célja az, hogy segítse a tagállamok kormányait a lehető legjobb gazdasági és szociális politika kialakításában – a szerk.), amiért az új szisztémában jobban tanulnak a diákok.

Nem törődünk bele: megpróbálunk minden embert az aktívak világába „tenni”, ez igaz a leszakadó társadalmi csoportokra, a nyugdíjasokra és a fiatalokra is. „Az államnak muszáj példát mutatni, de ehhez az önök segítsége is szükséges.” Kitért arra is, Magyarországnak az volt a tragédiája, hogy az eladósodás fenyegette.

A rezsicsökkentésről szólva kifejtette, azt minden tiltakozás ellenére is továbbviszik. „Jó kimondani ezeket a számokat, azonban emögött igen komoly munka van.” Beszámolt arról is, október 15-étől, a fűtési szezon kezdetétől újabb 10 százalékkal csökkentik az árakat: ezt minden család meg fogja érezni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.