A tanú a Fővárosi Törvényszéken tartott szerdai tárgyaláson egy másik helyiségből, zárt láncú videorendszeren tett vallomást, a képmása torzított, felismerhetetlen volt. A bíróság már az előző tárgyaláson meghallgatta őt, szerdán pedig Portik Tamás tehetett fel kérdéseket. Portik azzal kezdte, hogy néven nevezte a védett tanút.
A tanú közlése szerint a vádlott egyebek között azzal fenyegette: ha bemegy a rendőrségre, hogy beszéljen, még ki sem jön, és ő már tudja, miről beszélt a rendőröknek. Továbbá Portik Tamás el tudta intézni, hogy másfél évtizeden át, a magas rangú rendőri korrupció gyanújával V. László és társai ellen folyó nyomozás megindulásáig senki ne kérdezze a tanút a vádbeli cselekményekkel kapcsolatban.
A tanú elmondta azt is, hogy Portik Tamásnak a vádbeli időszakban fizetett vamzerei voltak, piti tolvajok, drogosok, akik néhány tízezer forintért a Portik által sugallt információkkal vezették félre a rendőrséget, például a vádbeli gyilkosság ügyében emiatt indultak el az orosz szálon a nyomozók, és a fals információk akkoriban újságokban is napvilágot láttak. Portik Tamás több ismert bűnügyi újságíróval is jó kapcsolatokat tartott fenn, és ennek köszönhetően egyoldalú cikkek jelentek meg róla – tette hozzá.
A legutóbbi, május 21-ei tárgyaláson egy volt keresztapa azt vallotta, Portik Tamás rendelte meg a kilencvenes évek alvilági leszámolásait. Radnai László részletesen beszélt a robbantásos merényletekről és Portik Tamáshoz fűződő viszonyáról is. Az első tárgyaláson, május 17-én Portik Tamásra és társaira vallott az egyik védett tanú.
Mint korábban a Hír TV Célpont című műsorában elhangzott: Orbán Viktorról próbált terhelő adatokat szerezni Portik Magyar Róberttől, a fekete sereg egykori vezetőjétől. Portik Tamás a Nemzetbiztonsági Hivatal vezetőjétől, Laborc Sándortól kapott megbízást arra, hogy gyűjtsön olyan információkat, amelyekkel le lehet járatni az ellenzéket.
A tanú, aki a vádbeli időszaktól 2004-ig Portik Tamásnak dolgozott, a pénzügyeit intézte, elmondta, hogy kézigránát is volt azoknál az embereknél, akik rá vigyáztak. Portik Tamás többször fenyegette, egyebek közt azzal, hogy a meggyilkolt Prisztás József sorsára jut, amikor pedig előzetes letartóztatásba került a tanú, Portik elvette élettársának nagy értékű autóját, és csak akkor adta vissza, amikor kiderült, hogy nem beszélt a rendőröknek.
Portik Tamás a tanú állítása szerint még azt is megmondta, ki védje egy büntetőperben a tanút, és ki is fizette ezeket az ügyvédi költségeket. Arra a kérdésre, hogy miért nem beszélt eddig mindarról, amit tudott, a tanú azt mondta: „mert ez volt az életbiztosításom”.
Állítása szerint amikor az alvilág bankáraként is emlegetett Lakatos András eltűnt, „elég nagy káosz volt”, neki pedig választania kellett, hogy – a néhány évvel később egy leszámolás során meggyilkolt – Seres Zoltán vagy Portik Tamás mellé áll. A tanú elmondta, hogy mindenhová testőrök kísérték, még az édesanyjához vagy a kozmetikushoz is, „csak a randikra nem”.
Portik azt hangoztatta: hamisan vádolják, ártatlan. Egyik vádlott-társa kijelentette a védett tanúnak: egy éve ül a vallomása miatt, pedig ártatlan. Erre a védett tanú megerősítette, hogy vallomása nem valótlan, továbbra is fenntartja.
A tárgyaláson az elsőrendű vádlott és a tanú közötti szóváltásban felmerült, hogy a maffia bankáraként emlegetett, évek óta ismeretlen helyen tartózkodó Lakatos Andrást nemrégiben igazoltatták a rendőrök, majd elengedték. Ezzel kapcsolatban a bíróság elmondta, hogy Lakatos András ellen a magyar és a román hatóságok is európai elfogatóparancsot bocsátottak ki.
A tárgyalás rendkívüli biztonsági intézkedések közepette zajlott, a bíróság épületébe belépőket többször is átvizsgálták, Portik Tamásra tucatnyi géppisztolyos, maszkos kommandós vigyázott. Az eljárás során mindhárom vádlott tagadta bűnösségét. A büntetőper pénteken tanúk meghallgatásával folytatódik.