A két orvos közül, akikhez segítségért fordult a tarnabodi család, egyik sem diagnosztizálta a 6 hónapos lánygyermek életveszélyes bakteriális fertőzését, egyik sem utalta kórházba a beteget, amikor pedig maguk a szülők vitték kórházba, beutaló hiányában elküldték őket.
A csecsemő 2013. január 5-én a késő esti órákban lázasodott be. Nagymamája először lázkúppal, borogatással próbálta csillapítani 41 fokos lázát, ami nem sikerült, ezért nem sokkal éjfél után felhívták a hevesi orvosi ügyeletet. A nagymama többször beszélt az elsőrendű vádlottal, aki azonban csak további házilagos lázcsillapítást javasolt.
A kisbaba állapota továbbra sem javult, ezért az időközben hazaérkező szülők hajnali 3 óra körül saját gépkocsijukon az egri Markhot Ferenc-kórházba vitték. A gyermekosztályra azonban be sem jutottak: egy nővér elküldte őket, mert nem volt náluk orvosi beutaló.
Ekkor a szülők a gyermeket az egri Szálloda úti ügyeletes rendelőbe vitték, ahol a másodrendű vádlottat – aki az éjszakai ügyeletes orvos volt – tájékoztatták az előzményekről. A másodrendű vádlott megvizsgálta a gyermeket, lázcsillapító injekciót adott neki, de kórházba ő se utalta be.
Otthon a kislány állapota tovább romlott, ezért a szülők reggel újra az ügyelethez fordultak. A nappali ügyeletes orvos azonban már hiába utalta kórházba a gyermeket, dél körül a Miskolci Gyermekellátó Központba szállítása közben meningococcus B baktérium okozta vérmérgeződés és abból kialakuló sokk következtében meghalt.
Az ügyészség szerint a vádlottak megszegték a rájuk vonatkozó szakmai protokoll szabályait, ezzel hozzájárultak a helyes diagnózis elkésett megállapításához, ezért csökkentek a beteg életben maradási esélyei.
Az ügyben az Egri Járási Ügyészség a két orvos ellen foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt emelt vádat.