Hoppál Péter emlékeztetett, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteki jelentése szerint az idei első negyedévben 4 millió 78 ezer foglalkoztatott volt Magyarországon, 261 ezerrel több, mint egy évvel korábban, a munkanélküliségi ráta pedig 8,3 százalékos volt a 15-74 éves korosztályban, ami 3,3 százalékponttal alacsonyabb a tavalyi első negyedévinél.
A Fidesz szóvivője ezek alapján kijelentette: újabb rekordot döntött Magyarországon a foglalkoztatottság, 22 éve nem dolgoztak annyian, mint ma. A 4 millió 78 ezres foglalkoztatotti létszám 360 ezerrel több, mint a 2010-es kormányváltás előtti hónapokban, vagyis évente átlagosan 90 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma négy év alatt – magyarázta.
Különösen nagyot nőtt a nők foglalkoztatottsága, amely először haladta meg az 55 százalékos „lélektani határt”. Biztatónak nevezte továbbá Hoppál, hogy a fiatalok foglalkoztatottsága is tovább emelkedett. Hozzátette, a munkanélküliség utoljára hat évvel ezelőtt volt olyan alacsony, mint most. A májusban megalakuló új kormány legfontosabb célja, hogy a foglalkoztatottak számát tartósan négymillió fölött tartsa, és hogy tovább csökkentse a munkanélküliséget, legalább olyan arányban, mint az elmúlt négy évben – közölte Hoppál Péter, aki azt ígérte, folytatódnak a foglalkoztatási programok.
A Magyarországnak járó európai uniós fejlesztési források is erősítik majd ezen célok megvalósítását – mondta a Fidesz-szóvivő, aki szerint azonban két „politikai szélsőség”, „a bukott baloldal” és a „szélsőjobboldal” veszélyt jelent ezekre az uniós pénzekre. Mint fogalmazott, a baloldal már bebizonyította, hogy amikor csak teheti, „hátba támadja Magyarországot Brüsszelben”, a szélsőjobboldal pedig az EU-szkepticizmusával veszélyezteti a magyar érdekek hatékony érvényesítését az unióban. Így a május 25-ei EP-választás tétje az, hogy folytatódhat-e a magyar gazdaság fejlesztése és a munkahelyteremtés, amire csak a Fidesz–KDNP „nemzeti listája” jelent garanciát – összegezte szavait Hoppál Péter.
A kormány egyik legfontosabb feladata a munkahelyteremtés, ez kell a társadalmi és gazdasági stabilitáshoz, és ez garantálja hosszú távon a fenntartható növekedést – mondta Gulyás Gergely. Kiemelte, hogy a jó kormányzás elsődleges mércéje, hogy egy párt, illetve kormány népszerűsége elegendő-e ahhoz, hogy a választók bizalmát ismét kiérdemelje. Magyarországon ennek a kritériumnak megfelelt az elmúlt négy év kormányzása, de „nem lehet elbízni magunkat”, a rövid távú győzelem önmagában nem feltétlenül igazolja a jó kormányzást – közölte. Gulyás Gergely emlékeztetett: hogy komoly társadalmi problémák is vannak: az ország régiói között jelentősek a fejlettségbeli különbségek. Remélhetőleg sikerül a befektetőket Magyarország északkeleti részére vonzani – tette hozzá.
varga Mihály elmondta, hogy Magyarország gazdaságfejlesztésre fordítja azt a mintegy 7480 milliárd forintos uniós forrást, amely a következő hétéves költségvetési ciklusban használható fel. A nemzetgazdasági miniszter azt mondta, a támogatást új munkahelyek létrehozására, fejlesztésekre és beruházásokra fordítják majd. Az előző ciklusban gazdaságfejlesztésre a támogatás 16 százaléka jutott, a most következőben a teljes összeg 60 százalékát fordítják majd erre a célra.