Az NVB pénteki ülésén nyilvántartásba vette A Haza Nem Eladó Mozgalom, a Lehet Más a Politika, a Seres Mária Szövetségesei listáját. Már korábban megtette ezt az MSZP, a Fidesz–KDNP, a Jobbik, az Együtt–PM és a Demokratikus Koalíció (DK) listájával, így összesen nyolc lista szerepel majd a szavazólapon. Nem volt meg a listaállításhoz szükséges 20 ezer érvényes ajánlása a Modern Magyarország Mozgalomnak, az Új Magyarország Pártnak és a Jólét és Szabadság Demokrata Közösségnek, így ezen listák nyilvántartásba vételét az NVB visszautasította.
A listák bejelentésére kedden 16 óráig volt lehetőség, az NVB-nek pedig három nap állt rendelkezésére az ajánlások érvényességének ellenőrzésére és a lista nyilvántartásba vétele ügyében a döntésre. A most nyilvántartásba vett listák közül a Haza Nem Eladó Mozgalom listáján 27 név van (a listát Kásler Árpád vezeti), az LMP listáján 17 név szerepel (a listát Meszerics Tamás vezeti), a Seres Mária Szövetségesei listáján 36 jelölt szerepel (a listát Tóth Tamás Mihály vezeti). A jelöltek sorrendjét a párt határozta meg. A lista bejelentése után a sorrendet nem lehet módosítani, nem lehet a listára új nevet felvenni vagy levenni róla.
Ha valamelyik jelölt a listáról kiesik – mert elveszíti választójogát vagy írásban lemond a jelölésről –, helyére a listán soron következő lép. Az NVB kedden kisorsolta a listák szavazólapi sorrendjét is. A listák a következő sorrendben fognak szerepelni a szavazólapon: Magyar Szocialista Párt, Seres Mária Szövetségesei, Fidesz–KDNP, A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt, Jobbik, Lehet Más a Politika, Együtt–PM, Demokratikus Koalíció. A szavazólapon szerepel majd a jelölőszervezet (több esetén jelölőszervezetek) neve, rövidített neve, emblémája, és a lista első öt jelöltjének a neve.
Csaknem 92 millió forint bírságot szabott ki a határidőig vissza nem vitt ajánlóívek miatt a Nemzeti Választási Bizottság. A testület pénteki ülésén 16 ügyben hozott határozatot, a szervezeteknek ívenként több mint 50 ezer forint bírságot kell befizetnie a Nemzeti Választási Iroda számlájára. A legtöbbet, 38 millió forintot, az Összefogás Pártnak kell fizetnie 750 ajánlóív vissza nem vitele, illetve határidőn túli visszavitele miatt, míg a legkevesebbet, mintegy 50 ezer forintot a Jobbiknak és a Magyarországi Cigányok Fórumának egy-egy le nem adott ív miatt.
A Zöldek Pártja 58, a Demokratikus Koalíció 4, a Magyarországi Munkáspárt 2006 - Európai Baloldal párt 2, az Új Dimenzió Párt 402, a Seres Mária Szövetségesei párt 339, az Új Magyarország Párt 202, az Együtt-PM 16, a Modern Magyarországért Mozgalom Párt 8, a Fidesz-KDNP 7, az Összefogás Magyarországért Párt 4, a Jólét és Szabadság Demokrata Közösség 4, az LMP 3, A Haza Nem Eladó Mozgalom Párt 2 ajánlóívet nem adott le a kedd délután 16 órai határidőig. Az NVB elsőfokú határozatával szemben az érintettek a Kúriához fordulhatnak jogorvoslatért. Az EP-választáson listát állító pártok közül egyedül a Magyar Szocialista Párt tudott elszámolni az összes átvett ajánlóívvel.