„Apróbb-cseprőbb hibák vannak” – mondta. Mint hozzátette, ezeket részben a helyzet kényszerítette ki belőlük, illetve az az oka, hogy nem volt idejük kellően megfontolni néhány döntést, hiszen különösen az első másfél évben tűzoltó jellegű munka folyt. Hangsúlyozta: az volt a tét, hogy Magyarország talpon maradjon.
Azt nem vitatta, hogy követtek el kommunikációs hibákat főleg a külföld felé, de ha valaki nagyon meg akarta érteni, hogy mit miért csinált ez a kormány, akkor az szerinte megértette. Az elmúlt négy esztendőt értékelve úgy fogalmazott: „ennyire futotta az időnkből, az erőnkből és a tehetségünkből”. A maga részéről ugyanakkor, mint aláhúzta, tiszta lelkiismerettel mondja, hogy mindent, amit tudtak, megtettek.
Kövér László kiemelte: amíg a választások eredményét nem hirdetik ki, addig a mérkőzés zajlik. Most az az újdonság, hogy nincs kampánycsend, és a választás napján is lehet befolyásolni a szavazókat, hogy menjenek el voksolni. Reméli, az övéi is megteszik ezt, és elvisznek még egy embert, hogy ne csak sokan legyenek, hanem elegen is.
A vasárnapi országgyűlési választás tétjét firtató kérdésre kifejtette: ő végre szeretne egy olyan országban élni hosszú távon, ahol szabadon lehet lélegezni, és a magyar emberek dönthetik el, mi a jó nekik. Arról, hogy mennyivel lesz nagyobb a felelősségük, ha kormányon maradnak, azt mondta: belülről is érződik ez, és másfajta politikai helyzet lesz, bár a megelőző nyolc év örökségéből sok mindent nem sikerült még rendbe tenni.
Az alapvető problémákból sok minden megmaradt még, a demográfiai helyzet mellett a kis és középvállalkozások pénzhiánya történelmi probléma és a 90-es évek előttre húzódik vissza. „A régi bűnök árnyéka nagyon hosszú”, ugyanakkor a politikai kultúrában okozott károkat tartja nehezen helyre hozhatónak. Szerinte az LMP és a Jobbik sem épített, hanem rombolt. Ugyanakkor nekik is építeni kellett volna inkább. Kiemelte: 2010-ben nem gondolta volna, hogy ekkora jelentősége lesz a kétharmadnak. Ha ez nem így lett volna, egészen más lett volna ez a négy év – mondta, hozzátéve: elsősorban nem a gazdasági törvényhozás tekintetében.
Az ország egyfajta erkölcsi válságban is volt, és alapvetően ez okozta a nehézségeket – mutatott rá. Az, hogy meg tudjon újulni az ország, erkölcsi, szellemi kérdés is, és önmagában az anyagi világgal való praktikus bíbelődés nem oldja meg a gondjainkat – hangsúlyozta, hozzátéve: szemléletváltás kell, és a kétharmad adta magabiztossággal tulajdonképpen nem volt törvényhozási akadály előttük.
Szerinte az élet őket igazolta, és ma már nehezebb fogást találni Magyarországon. Sokan tanultak a mi pozitív példánkból, és nagyon sokan látják, igazunk van, és ha nem is deklaráltan, de átveszik a megoldásainkat a gazdaságpolitika területén – fejtette ki.
Kövér László szólt arról is, hogy akik velük szemben ma szabadsághiányról beszélnek, az előző nyolc évben keresztül-kasul gázoltak rajtuk, szembe állították a magyart a magyarral. Emlékeztetett: az 56-os forradalom 50. évfordulóját hogyan „gyalázták meg” rendőrrohammal. Kiszolgáltatták Magyarországot a külföldi befektetőknek, akik csak monopolpiacot vettek és extraprofitot szivattyúztak ki, kiszolgáltatták az országot az IMF-nek és az uniónak egyaránt – sorolta.