Ha kap egy felkérést, egy hivatalos jelölést, akkor a következő ciklusra is elvállalná a házelnöki pozíciót Kövér László – a fideszes politikus ezt a Hír TV P8 című műsorában mondta el.
A választási eredménnyel kapcsolatban kijelentette: jelentős különbséggel nyerték a választást, elég nagy támogatást kaptak, ezért erőteljes az új kormány legitimitása, felhatalmazása. Van egy új házszabály, amely próbál egy szigorúbb, de nyugodtabb törvényalkotási tempóhoz keretet nyújtani, ehhez alkalmazkodik majd a Fidesz is a törvényhozás „tempójában” – mondta el a házelnök, aki szerint ettől nyugodtabb lehet a politika légköre is. Az elkövetkező időszak feladatai között a most kezdődő vagy beérő intézkedéseket említette, ilyen az államigazgatás, az oktatás, az egészségügy és a földkérdés is.
– Azt mondjuk, az Európai Unióban jobb, mint az Európai Unión kívül, de ez nem jelenti azt, hogy az EU-ban minden jó. Meg kell küzdeni az érdekeinkért – jegyezte meg. Az európai parlamenti választás folytatása az áprilisi választásnak, meg kell erősíteni az akkor kapott felhatalmazást, nemcsak Budapest, hanem Brüsszel felé is, ahol így erőteljesebben tudják majd képviselni a magyar érdekeket. A Fidesz EP-listája ugyanakkor a rajta található külhoni képviselőkkel együtt az összmagyarság nemzeti listája, sok tapasztalt politikussal – mondta.
Lehetett volna több külhoni szavazó is – mondta az április 6-i választásokkal összefüggésben a házelnök, hozzátéve: a regisztráció nehezítette a dolgukat, de a kormány tervezi a procedúra egyszerűsítését; ugyanakkor fontos szimbolikus lépés, hogy majd száz év után újra voksolhattak a hazai országgyűlési választásokon a határon túliak. A házelnök pozitív meglepetésként értékelte a külhoni voksok eredményeit, a magas kormánypárti támogatottság mellett a Jobbik csekély voksarányát is, ami szerinte világos üzenet volt a radikális pártnak.
A baloldal megújulása az egész ország érdeke lenne – mutatott rá Kövér, aki elmondta: ahogy a Jobbik a jobboldali szélsőséget testesíti meg, úgy jelenti Gyurcsány Ferenc „csapata” a keresztények és a magyar nemzetállam ellen uszító szélsőbalt. A baloldalnak pedig el kell döntenie, hogy nemzeti baloldal lesz-e, vagy továbbra is az ilyen szélsőségekkel fog össze – mondta a házelnök, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy Gyurcsány és pártja „nem szalonképes egy demokrata számára”. Gyurcsánnyal nem lehet jövőt építeni – mondta.
Azzal a kérdéssel kapcsolatban, hogy az új házszabályra hivatkozva a baloldal utcára vinné a politizálást, a házelnök úgy nyilatkozott: aki azt mondja, hogy szűkül a parlamenti vita lehetősége, az csak legitimációt keres arra, hogy folytassa az utcai randalírozást. Mint mondta, itt elsősorban „Bajnai Gordonra és csapatára” gondolt. Az, hogy mekkora a kontraszt a polgári körök békés tömege, és Bajnai Fidesz-székház-foglaló emberei között, jól mutatja a két politikai kultúra közötti különbséget – mutatott rá a házelnök.