A Fejér Megyei Hírlap, a Vas Népe, a Veszprémi Napló és a Zalai Hírlap számára készült interjúban az egyre nagyobb számban külföldön munkát vállalókra vonatkozóan a miniszterelnök kifejtette: Magyarország nem mutat rosszabb adatokat a cseheknél vagy a lengyeleknél. Hozzátette, hogy a spanyolok és a portugálok esetében is „úgy fest a dolog, hogy Németország vagy Anglia felé veszik az irányt”, összeurópai mozgás tapasztalható, „amiből a magyarok sem maradtak ki”.
A kormányfő a devizahitelesek ügyével kapcsolatban emlékeztetett rá, hogy két, májusra várható bírósági ítéletet követően „teljesen világossá válik az alkotmányos és jogi helyzet”. Kiderül, hogy mit tehet a kormány, de „lényegében a devizahitel-rendszert ki fogjuk vezetni a magyar gazdaságból” – közölte.
Az új földtörvény gyakorlati alkalmazására vonatkozó kérdésre Orbán azt mondta: „levertük a karókat”, az új rendszernek köszönhetően az agrárkamarán keresztül a kormány nagyon gyorsan megtudhatja, hogy mi történik a „parcellák sarkában”. A magyar termőföldet „magyar kézben tartjuk, a zsebszerződéses rendszert felszámoljuk” – jelentette ki a miniszterelnök, hozzáfűzve, „világossá tettük, hogy a törvények kijátszásával szerzett tulajdont soha nem fogunk elismerni Magyarországon!”
A kormányzó pártokat és az ellenzéki erőket jellemezve Orbán Viktor arról beszélt, hogy a jelenlegi kormányt „reménykeltő, biztató, vállalkozásra serkentő, erőt sugárzó” kormánynak látja. A baloldal „a régi bukott baloldal képét mutatja”, pedig a 2010-es kétharmados vereségük után lehetőségük lett volna a megújulásra.
A szélsőjobboldal megerősödésére vonatkozó felvetésre úgy fogalmazott: „én is voltam fiatal, szimpatizálok azokkal, akik azt mondják, hogy ide nekem az oroszlánt is”, de az ország vezetésére fel kell készülni. „Valamit le kell tenni az asztalra, mielőtt az ember bejelentkezik a kormányzásra”, de a jobboldali ellenzék még nem tett le semmi olyat, „ami alapján biztonságosan rájuk lehetne bízni az ország vezetését” – mondta Orbán.
Arra a kérdésre, hogy miket tart a következő időszak legfontosabb feladatainak, a teljes foglalkoztatottság elérését jelölte meg elsőként. Kiemelte még az oktatást is: „a szerkezetet már átalakítottuk, de a minőséggel még vannak gondjaim”.
Utalt rá, hogy a nemzetközi mérések szerint a magyar diákok „kezdenek lemaradni a versenytársakhoz képest”, ezért az a kitűzött cél, hogy „a magyar gyerekek belátható időn belül a legokosabbak között legyenek”.
Szintén fontosnak nevezte a családtámogatási rendszer erősítését a gyermekvállalók érdekében, továbbá a rendet is, „hiszen a 2010 előtti időszakban többet beszéltek a bűnözők jogairól, mint a becsületes emberek védelméről”.
Orbán az interjúban Fejér megye helyzetét elemezve kijelentette: a székesfehérvári és a móri térség az ország kiemelkedően sikeres része, de Sárbogárdon és környékén „erős kormányzati segítségnyújtás nélkül nehezen lehetne munkahelyeket teremteni”.
A Velencei-tó kapcsán, amely „Budapest tava is”, elmondta: megépül az a kerékpárút, amely Budapestet a Balatonnal és leágazásként a Velencei-tóval köti össze.
Vas megyére vonatkozóan arról beszélt, hogy a legfontosabb talán az autópályák fejlesztése, hogy azok elérjék az országhatárokat és bekapcsolják a megyeközpontokat is az ország autópálya-rendszerébe. Szombathely „intelligens város erős középosztállyal, nagyon jó alap- és középfokú oktatási intézményekkel”, de Hende Csabával azon is dolgoznak, hogy a városból modern, korszerű, iparközpont váljon.
Az elmúlt négy esztendő Veszprém megyei eredményeit értékelve úgy vélekedett, a megyének Navracsics Tibor személyében „nagyon nagy pártfogója volt”, erőteljesen képviselve a megyét „a kormányzati, a parlamenti és a költségvetési politikában egyaránt”. A mára európai színvonalú intézménnyé vált veszprémi állatkert fejlesztését és a Pápai Húsgyár megmentését említve jó példaként azt is elmondta: a jövőben „minden megye és minden megyei jogú város saját területfejlesztési alapot kap, ami felett saját maga rendelkezhet”.
Zala megyét érintve ugyancsak az autópálya-kapcsolat megteremtését említette feladatként, és a munkanélküliségi adatok tekintetében jelentős kihívásként értékelte, hogy a Flextronics által foglalkoztatottak számában jelentős visszaesés történt. Zala megye a kisfalvas szerkezet miatt „próbatétel a mindenkori kormányok számára”, ezért is cél az, hogy a 21. századi életszínvonal eléréséhez az embereknek „ne kelljen elhagyniuk azt a települést, ami a szívükhöz közel áll” – jelentette ki Orbán.