Pályázatot írnak ki a Mazsihisz igazgatói posztjára

Meghívásos pályázatot ír ki a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége a szervezet ügyvezető igazgatói posztjának betöltésére.

KG
2014. 04. 13. 20:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Heisler András közölte, az ügyvezető megválasztásáig a vezetőségi ülés döntése alapján ő maga veszi át a Mazsihisz igazgatói feladatait, a BZSH-ban pedig ugyancsak az elnököt, Tordai Pétert bízták meg az ügyvezető igazgatói jogkör ellátásával. Az új ügyvezető igazgatót várhatóan a Mazsihisz, illetve a BZSH május 22-én, illetve 25-én megtartandó közgyűlésén választják meg – tette hozzá.

A most vasárnapi ülésre azt követően került sor, hogy Zoltai Gusztáv, aki 1991 óta töltötte be a Mazsihisz ügyvezető igazgatói tisztségét, lemondott posztjáról. A híradások szerint mentális leterheltségére hivatkozva hozta meg a döntést, ám felmerültek gazdasági indokok is.

A Mazsihisz elnöke elmondta: az ülés fontos pontja volt a Mazsihisz és a BZSH szervezeti, jogi és gazdasági átvilágítása, amely eredményes volt. Számos, a szervezetek működését jellemző anomáliára felhívta a figyelmet, amelynek nyomán lehetőség nyílik a hibák kijavítására. Az átvilágítás kiterjedt a szervezet egészére, ám a Zsidó Múzeum liftberuházása, illetve a Kozma utcai temető körüli ügyek nem képezték az átvilágítás részét, ugyanis ezek 2011-re datálhatók, az ülésen viszont 2012-től vizsgálták a gazdálkodást. Vagyis hibásak az ezzel kapcsolatos sajtóértesülések – jelentette ki Heisler.

Az elnök hangsúlyozta: Zoltai Gusztáv szóban és írásban is azzal indokolta döntését, hogy nem kíván a magyar közéletben dolgozni. Ugyanakkor nyilvánvalóan komplex helyzetelemzés alapján hozta meg elhatározását, sok szempontot figyelembe véve, így korát, munkatársainak körét, a jövő feladatait és az átvilágítás esetleges eredményét.

Heisler András a Szabadság téri szobor ügyével kapcsolatban megerősítve korábbi álláspontját azt mondta, hogy a Mazsihisz értékközpontúan közelíti meg a német megszállás áldozatai emlékművének kérdését, és nem kíván belefolyni a pártpolitikai csatározásokba. Véleménye szerint a sok tiltakozás azonban azt jelzi, hogy ez nem „zsidó ügy, hanem a magyar társadalom ügye”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.