Gyurcsány keményen beszólt Mesterházynak

A DK-elnök szerint a május 25-ei EP-választás erőfelmérés is lesz, amely megmutatja, hogy a baloldalon kinek mennyi támogatója van.

MNO
2014. 05. 05. 19:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Demokratikus Koalíció elnöke erről az EP-választási kampányhoz kapcsolódó országjárásának első, csepeli állomásán beszélt hétfőn. Az a remény fűti őket, hogy meg tudják mutatni, a DK támogatottsága nagy – tette hozzá. Két és fél éve olyan pártot szerettek volna alapítani, amelyik nem lesz „teszetosza”, nem keresi a jobboldal dicséretét, mert „nincs annál szörnyűbb, amikor a miniszterelnök megdicséri az egyelőre legnagyobb baloldali párt elnökét, hogy milyen helyes fiú” – jelentette ki. Azt szeretné, ha Orbán Viktor nagy tisztelettel, megbecsüléssel, de ellenfélként tekintene rájuk, valamint azt, ha a kormányfőnek a DK igazságától kellene tartania, mert érezné, hogy kihívást jelentenek a számára.

Ha baj volt a baloldali összefogás pártjaival, akkor nem az, hogy nem hallották eléggé a jobboldal féligazságait, hanem az, hogy nem mertek kellő erővel kiállni a saját igazságuk mellett – utalt a parlamenti választásra. Tévednek azok a baloldali politikusok, akik azt hiszik, hogy muszáj leülni tárgyalni a Jobbikkal, mert „újnácikkal nem ülünk egy asztal mellé, újnácikkal nem fogunk kezet, nem lehet abban szerepet vállalni, hogy szalonképessé tesszük őket” – mondta. Ha van ok arra, hogy május 25-én a Demokratikus Koalícióra szavazzanak, akkor leginkább az, hogy ez az a párt, amelyik nem hajlandó kompromisszumot kötni elfogadhatatlan emberekkel és elfogadhatatlan politikákkal – biztatta hallgatóságát.

Programjukból idézve elmondta, szociális Európát akarnak, hogy ne válassza el áthidalhatatlan szakadék a különböző országok munkásait. Szeretnének egy Európai Egyesült Államokat – folytatta, hangsúlyozva, hogy egy több ügyben együttműködő Európa Magyarországot is erősebbé tenné. Arra is kitért, hogy két tannyelvűvé kell tenni a magyar és az európai közoktatást is. Minden olyan ügyet, amelyben politikus érintettsége mutatható ki, át kellene adni egy európai ügyészségnek, hogy a kormányok ne gyakorolhassanak nyomást hazájuk vádhatóságára – ismertette egy másik elképzelésüket. Gyurcsány szerint a jövőben a DK-nak az a dolga, hogy ha ez bekövetkezik, akkor a választók lássák, „van itt egy tisztességes, demokratikus, normális világ”, és olyan nyomást kell gyakorolni a Fidesz frakciójára, hogy tagjainak többsége „megroppanjon még 2018 előtt” – jelentette ki.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.