Hegedűs: A Jobbik egy minisztériumot sem tudna elvezetni

A radikális pártból távozó politikus szerint Vona Gáborék elakadt lemezként ugyanazt ismételgetik.

MNO
2014. 05. 29. 19:08
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hegedűst tavaly nem tették fel a Jobbik listájára, így már nem tagja a parlamenti frakciónak. Mint a Heti Válasznak nyilatkozta: döntésének „a párt irányvonalához” van köze, ahhoz, „mi lehet a jövője, kifutása a Jobbiknak”. Hegedűs úgy látja, 2010-ben volt létjogosultsága annak a radikális politikai válasznak, amelyet a Jobbik megfogalmazott. Ma azonban nem egy országvesztő, politikai hazárdjátékot űző álbaloldali kormányzás után vagyunk közvetlenül, ahogy akkor, hanem négyéves válságkezelési periódus után. A Jobbik meg, mint az elakadt lemez, ugyanazt ismételgeti.

Tavaly ősszel Novák Előd felhozta Hegedűs egykori SZDSZ-tagságát, erre hivatkozva nem is indították újra. Hegedűs szerint 2010-ben nem volt baj a múltjával, 2014-ben hirtelen igen. Háttérbe szorulásának oka Hegedűs szerint az volt, hogy komolyan vette a feladatát, sok ütközést vállalt és a konfrontációk elkoptatták.

Hegedűs úgy látja: a Jobbikban kádári értelemben vett kétfrontos harc indult meg: kizárták a szélsőségbe hajló radikalizmus képviselőjét, Lenhardt Balázst, „de ha már így esett, meg kellett szabadulni frakción belüli ellenlábasától, azaz tőlem is”. Mára szerinte mind a mozgalmárokat, mind az autonóm szakpolitikusokat kiszorították a frakcióból. „Akik maradtak: a megbízható káderek” – fogalmazott a hetilapnak.

A valóságban Hegedűs szerint a Jobbik az elmúlt négy évben nemhogy közelebb került volna a kormányképességhez, egyenesen távolodott tőle. A Jobbik jelenleg egy minisztériumot nem tudna elvezetni, nemhogy egy országot, megreked a protestpárti szerepben, s az „öncélú szociális populizmuson” kívül más mára nem maradt – vélekedett az egykori jobbikos.

Vona Gábor egykori bizalmasa szerint a helyzet ma olyan, mint 1867 után volt. „Hosszú idő után létrejött a kiegyezés, s olyan kormánya lett az országnak, amely a nemzeti érdeket is jól képviselte, felvirágoztatta az országot, de voltak a kor radikálisai, a ’48-as ellenzék, amely megalkuvásról beszélt, aztán amikor egyszer kormányra került, abból lett az igazi katasztrófa.”

Novák Előd egy más témában tartott csütörtöki sajtótájékoztatóján azt nyilatkozta: meglepetésként érte a pártot Hegedűs Tamás kilépése, és megalapozatlannak tartják az Országgyűlésből kiszorult volt képviselőjük Jobbikot bíráló nyilatkozatát. Hozzátette, egykori párttársának komoly tartozása van, felmerül a gyanú, hogy zsarolható. A Jobbik alelnöke elképzelhetőnek nevezte, hogy Hegedűs Tamás új állásának feltétele volt a Jobbikból való kilépés.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.