Magyarország felállt a szégyenpadról és példát mutatott

Minden körülmények között kiállunk Magyarországért, akkor is, ha nem könnyű – mondta Pelczné Gáll Ildikó.

MD
2014. 05. 10. 18:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Nem labdaszedőnek csatlakoztunk az unióhoz” – hangsúlyozta Pelczné Gáll Ildikó. Sokáig „a szégyenpadon ültünk”, hiszen kilenc évig folyt az ország ellen túlzottdeficit-eljárás – mondta. Mivel a gazdaság helyreállítása, a gazdasági növekedés, a munkahelyteremtés és a nemzeti érdekek védelme a cél, Magyarország nem maradhatott ezen a szégyenpadon, és végül olyan mintát adott, amelyet mások is követtek. Most már az Európai Bizottság is elismeri Magyarország eredményeit – tette hozzá.

A baloldali politikusok nem küzdöttek Magyarországért az unióban az elmúlt években, nem voltak ott akkor sem, amikor ki kellett állni az országért a következő többéves költségvetési keret forrásainak elosztásakor – mondta Pelczné Gáll Ildikó. Úgy véli, „négy kemény évbe került”, mire az ország visszaszerezte a hitelességét az unióban, és ebben a szocialisták semmit sem segítettek.

Meglátása szerint a baloldali politikusok „nagyon elveszítették a választást”, és számukra az EP-választás a baloldali hatalommegosztásról szól, arról, hogy kiderüljön, április 6-án milyen arányban szavaztak rájuk a híveik, vagyis nekik nem a nemzeti érdekérvényesítés a tét.

Pelczné Gáll Ildikó szerint 2009-ben és 2010-ben nyugalom volt az EP-ben, a szocialista képviselők „nem szaladtak panaszkodni”, pedig Magyarország az összeomlás szélére került, de aztán következett a kétharmados kormányváltás. Azt mondta, 2010-ben azért választották meg az emberek a Fidesz–KDNP-t, hogy tettekkel bizonyítsák: képesek Magyarország megmentésére, a gazdaság talpra állítására. Mert míg 2002-ben „a kincstár tele volt”, amikor átadták a kormányzást 2010-ben, „teljesen üres volt a kassza” – mondta.

A politikus szerint akkor kezdődtek a gondok Brüsszelben, amikor Magyarország úgy döntött, hogy más utat választ a gazdaság helyreállítására. De vannak dolgok – folytatta –, amelyekhez az EU-nak nincs köze, az unió nem arról szól, hogy mindent megmond, mert akkor nem Európai Unió, hanem Európai Egyesült Államok lenne. Hozzátette: ezt azonban gazdaságilag sem lehet megvalósítani, mert ahhoz például nem annyi saját forrás kellene, mint amennyi most van az EU-nak.

Hangsúlyozta: az EU független tagállamok közössége, értékalapú gazdasági közösség. Az unióban független országok jogainak kell érvényesülniük, és minden tagállamnak meg kell tudnia őrizni a versenyképességét – közölte.

Pelczné Gáll Ildikó elmondta: Magyarország uniós tagságának egyenlege pozitív, sok uniós forráshoz jutott az ország az elmúlt tíz évben. Enélkül „nem jutottunk volna semmire”, nem lehetett volna fejleszteni – vélekedett. Megjegyezte: ezért nagyon veszélyes az a gondolat, hogy ki kellene lépni az unióból.

Végül azt mondta a kampánygyűlésen megjelenteknek, hogy ha az erős nemzeti érdekképviselet a cél az EP-ben, akkor nagy számban kell részt venni a választáson. Ez azért is fontos, mert a brüsszeli döntések a mindennapokra is hatással vannak, és azért is, mert az Európai Néppárt többsége „tőlünk is függ”. „Ha mi nem állunk ki magunkért, senki nem fog”, hiszen az unióban mindenki a saját hazájáért küzd – zárta szavait Pelczné Gáll Ildikó.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.