Pelczné Gáll Ildikó azt mondta: olyan európai jövő megteremtéséhez szeretnének hozzájárulni, amely a lehetőségekről szól, de továbbra is meg akarják védeni azokat az eredményeket, amelyeket az elmúlt négy év kormányzása hozott Magyarországon, azt a fejlődést, amelynek folytatódására a magyar választók április 6-án kétharmados többséggel igent mondtak.
Szavai szerint a lehető legnagyobb felhatalmazás mellett szeretnének dolgozni a következő ötéves időszakban is, ehhez kérik a választók támogatását, munkájukat pedig továbbra is a határozott nemzeti kiállás jellemzi majd.
Pelczné Gáll Ildikó azt mondta: az Európai Unió még mindig nem tudott a válságból kikerülni, ami szerinte annak is köszönhető, hogy nem a legmegfelelőbb válságkezelési módot választották. Ma már világos, hogy ez a válság nem átmeneti, és az is látható, hogy nem lehet megszorításokkal megoldani. A magyar kormány és az Európai Unió között kezdettől fogva az volt a fő ütközési pont, hogy a magyar kormány nem engedte a családokat megszorításokkal sújtani, a határozott nemzeti kiállásnak köszönhetően pedig sikerült megvédeni a lakosság érdekében tett intézkedéseket – fogalmazott.
„Mi nem rohantunk Brüsszelbe árulkodni, nem panaszkodtunk senkinek, nem mondtunk tollba olyan jelentéseket, ami Magyarországot elítélte volna, egyszerűen tettük a dolgunkat annak érdekében, hogy mindenkinek előnye legyen a munkánkból” – fogalmazott.
Hozzáfűzte: a Fidesz–KDNP nem mondta felelőtlenül azt sem, hogy ki kell lépni az unióból, mert az nem tud elegendő teret adni politikánknak, ehelyett a jövőben is azért kívánnak dolgozni, hogy a formálódó Európai Uniót úgy alakítsák át belülről, hogy benne minden tagállamnak a jogai érvényesülhessenek, Brüsszel pedig csak olyan döntéseket hozzon, amelyek nem sújtják, hanem támogatják a tagállamokat innovatív ötleteik megvalósításában.
Pelczné Gáll Ildikó a sajtótájékoztatón szólt arról is, a Fidesz–KDNP EP-listája nemzeti lista, hiszen azon négy külhoni területről érkező képviselőjelöltnek adtak helyet és a nyugati magyarság is képviseltetve van. Ez nem jelenti azt, hogy a szakpolitikai munka a háttérbe szorulna és a jövőben csak az úgynevezett kisebbségi kérdésekkel foglalkoznának, hiszen minden képviselőjelöltjük nagyszerűen képzett szakember a maga területén, így reményeik szerint az összes bizottsági területet és a teljes munkát le tudják majd fedni – közölte.
Puskás Tivadar (Fidesz–KDNP), Szombathely polgármestere a sajtótájékoztatón arról szólt: a következő hétéves uniós fejlesztési ciklusban egy magyar lakosra vetítve 712 ezer forintnyi uniós forrás áll majd rendelkezésre, amelynek 60 százalékát gazdaságfejlesztésre fordítjuk, ami hatalmas lehetőség az ország és Szombathely számára is. A térség számára meghatározó jelentőségű az a munkahelyteremtő fejlesztés, amely érdekében, a Nyugat-Pannon Járműipari és Mechatronikai Központot létrehozva a régió nagyvállalatai és kisebb cégei összefogtak egymással – emelte ki.