Látványosan elmérgesedett a viszony az elmúlt napokban Szanyi Tibor, az MSZP európai parlamenti képviselője és a baloldalinak tartott hírcsatorna, az ATV között. A nyilvánosság előtt zajló összetűzés hétfő reggelig nyúlik vissza, amikor az MSZP-s politikus a televízió vendége volt. Szanyi akkor kettős mércével vádolta a televíziót. – Amikor ránk (MSZP-re – a szerk.) mondanak valamit, akkor hümmögnek, hogy „tényleg?”, amikor meg én mondok valamit, ami napnál világosabb, akkor megkérdezik, hogy „tudja bizonyítani?” – mondta.
Az ATV.hu ugyanakkor azt írta, hogy az „igazi műsor” a beszélgetés után kezdődött, és nyilvánosságra hozták, hogy mi zajlott a kamerák mögött. Azt írták, hogy miután Szanyi átadta helyét az utána következő Eörsi Mátyásnak, a stúdióban még három-négy percig sorolta panaszait, erre pedig a díszlet mögött álló MSZP-s sajtós, Kormos Kata is reflektált. Szanyi – a cikk szerint – azt is kijelentette, hogy az ATV-t is súlyos felelősség terheli a baloldali összefogás választási vereségében.
Tegnap pedig folytatták a történetet azzal a felvetéssel, hogy miután Szanyi „kínos jelenetet rendezett az ATV-ben, most azt nehezményezi”, hogy megírták. Sértődött cikkükben megjegyezték azt is, hogy májusban Szanyi Tibor volt az MSZP kampányfőnöke az európai parlamenti választáson, amelyen a párt 10,92 százalékos eredményt ért el. Majd végül Kormos Katának is nekimentek, és az írás végére egy olyan videót illesztettek, amelyen a jelenlegi MSZP-sajtós még az ATV betelefonálós műsorát vezeti. Még ki is emelik a mindössze bő kétperces felvételről, amikor Kormos műsorvezetőként úgy fogalmaz: „Azt kérdeztük önöktől, hogy a Petőfi Sándor írta-e a Nemzeti dalt?”
Szanyi Tibor a Magyar Nemzet megkeresésére kifejezetten etikátlannak nevezte, hogy a csatorna internetes oldalán megírnak egy adáson kívül elhangzott beszélgetést, mindezt pedig „hamisítva és nagyon egyoldalúan”. Állítása szerint ugyanis nem firtatta az ATV felelősségét a választási eredményük miatt, mindössze annyit mondott, hogy amit műveltek a kampányban, az „roppant kártékony” volt. Azt is hozzátette, hogy jogászok vizsgálják annak a lehetőségét, hogy sajtóetikai eljárást tudnak-e indítani. Ám ő leginkább nem a jogi, hanem a morális oldalát nézi a történteknek, az pedig – ismételte meg – etikátlan.
További részletek a Magyar Nemzet szerdai számában.