Erről csütörtökön Budapesten tartott sajtótájékoztatóján beszélt Juhász, jelezve: az Együtt–PM kizárólag koordinált indulásban gondolkodik az önkormányzati választásokon.
„A nagy összeborulás értelmetlen mind politikailag, mind matematikailag, ha a legtöbb mandátum megszerzése a cél az ellenzéki oldalon” – értékelt. Példaként a főváros első kerületét említette, ahol kizárhatónak nevezte, hogy baloldali jelölt győzzön. Ha ott az MSZP, a DK és az Együtt–PM Szövetség külön indul, három kompenzációs mandátumra számíthatnak, ha pedig közösen, akkor csak egyre – mutatott rá.
Szerda este hárompárti egyeztetés zajlott az MSZP, a DK és az Együtt–PM részvételével. Juhász elmondása szerint az MSZP a teljes összefogást támogató mandátummal érkezett, ezért „jelenleg nem állnak tárgyalásban” a szocialistákkal. Hozzátette: előfordulhat, hogy szeptemberig elhúzódnak a jelöltállításokról szóló döntések, de reméli, hogy a szocialisták belátóbbak lesz, és hamarabb meg tudnak velük egyezni.
Szerinte az MSZP budapesti vezetése pillanatnyilag rosszul méri fel a párt súlyát a fővárosban. Úgy tesz, mintha a szocialisták lennének az egyetlen baloldali ellenzéki párt, pedig az európai parlamenti választásokon a DK szerezte a legtöbb szavazatot Budapesten a baloldalon, az Együtt–PM tizenegy fővárosi kerületben végzett másodikként a Fidesz mögött, az MSZP pedig csak kettőben – fejtette ki, jelezve: a pártszövetség olyan megállapodást szeretne kötni a választásokra, amely ezeket az arányokat tükrözi.
Juhász Péter kérdésre azt mondta: olyan főpolgármester-jelöltet tudnának támogatni, aki az egész ellenzék támogatását bírja, és képes lehet leváltani Tarlós Istvánt. Kizártnak nevezte, hogy az MSZP-s Horváth Csaba ilyen jelölt lehet. Közölte, ha szükséges, az Együtt–PM tud önálló jelöltet állítani, személyét azonban nem kívánja megnevezni.
Az Együtt–PM Szövetség politikusa sajtótájékoztatóján bejelentette: közérdekű adatigénylést nyújt be a belvárosi üzleti ingatlanok értékesítésének ügyében, mert szerinte nyomott áron történtek adásvételek az ötödik kerületben.
Ismert, a hetek óta tartó egyeztetések ellenére sem sikerült megegyezniük a balliberális pártoknak arról, hogyan vágjanak neki az őszi önkormányzati választásoknak Budapesten. Szerdán ismét tárgyalóasztalhoz ült – mások mellett – Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, Szigetvári Viktor, az Együtt–PM ügyvezető társelnöke, illetőleg Kunhalmi Ágnes, a szocialisták budapesti elnöke.
Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, még mindig arról van a legnagyobb vita közöttük, hogy milyen formában induljanak el az októberi voksoláson. A másik kardinális kérdés a főpolgármester-jelölt személye. A lap is megírta, az egykori MDF-es Katona Kálmán jöhetett volna komolyan szóba, ám ő nemrég visszalépett.