Hajdu Márton elmondta: jellemzően az ország nyugati felében okozott problémát a viharos időjárás. A bejelentések többsége Vas, Veszprém, Zala és Győr-Moson-Sopron megyéből érkezett. Elsősorban a hirtelen lezúduló jelentős csapadék, kisebb mértékben a viharos erősségű szél okozott problémát. Veszprém megyében villámcsapás következtében egy ember megsérült. Az eset Nagygyimóton történt, amikor egy családi ház melléképületének tetőszerkezete égett teljes terjedelmében, miután egy villám belecsapott a szalmabálák tárolására használt helyiségbe. A tűzesethez a pápai hivatásos tűzoltók vonultak ki. A katasztrófavédelem információi szerint egy férfi áramütést szenvedett, őt a mentők még a tűzoltók kiérkezése előtt kórházba szállították. A tűz a családi házra nem terjedt át.
A viharos idő 27 ingatlanban okozott kárt. Vas megyében hat településen homokzsákokkal kellett megvédeni a lakóházakat. Több helyen kidőlt fák és leszakadt ágak zárták el az utakat, egy helyen villanyoszlop dőlt az útra. Kőszeg és Kőszegfalva között a vasúti töltést is alámosta a víz – fejtette ki a szóvivő.
A csütörtökön várható heves zivatar és felhőszakadás veszélye miatt az egész országra figyelmeztetéseket adott ki a meteorológiai szolgálat. Az ország jelentős részén, köztük a fővárosban is másodfokú figyelmeztetések vannak érvényben.
A meteorológiai szolgálat azt írta: délelőtt főként a keleti, északkeleti megyékben, délután a Dunántúlon is egyre többfelé várható zivatar. Késő este az Alföldet dél felől újabb zivatarzóna éri el. A zivatarokhoz elsősorban felhőszakadás (akár 60 milliméternél is több esővel), helyenként jégeső és viharos széllökés társulhat. Heves zivatargócokban nagyméretű (akár 4 centiméter átmérőjű) jég és akár 90 kilométer/óránál erősebb szélroham is előfordulhat.
Szerda este egyébként Budapestre is kiadták a másodfokú riasztást, de a vihar a dunántúli megyéket sem kímélte. Erről itt olvashat.