Nem tüntette fel az elmúlt négy évben leadott vagyonnyilatkozataiban több mint félmilliárd forintos, 550 milliós jelzálog-követelését a Párbeszéd Magyarországért (PM) színeiben politizáló Sipos Péter. A korábban a XII. kerületi önkormányzati képviselő résztulajdonában álló, 2013 májusa óta a gyerekei nevén lévő 133 882 négyzetméteres (több mint 13 hektár) biatorbágyi telek tulajdoni lapja szerint ugyanis 2009. július 24-én ötvenmillió forint, s egymillió-hatszázötvenezer euró jelzálog-követelése volt egyik tulajdonostársával szemben. Ez csak az elmúlt évben „jutott eszébe”, amikor gyermekeinek „ajándékozta” az ingatlanokat. A vagyonnyilatkozatból kihagyott százmilliók az MSZP korábbi elnökhelyettesének, Simon Gábornak az ügyére hasonlítanak. Sipost tegnap nem sikerült elérnünk.
Sipos vagyonnyilatkozata már korábban is felkeltette az érdeklődést. Kiderült ugyanis, hogy tavaly a gyermekeire íratta több száz milliót érő ingatlanvagyonát. Eltűnt még a vagyonbevallásából az elmúlt évek alatt csaknem százmillió forintnyi befektetési jegye, nyugdíjbiztosítása és megtakarítása is. Lapunk megírta, hogy vélhetően egy gyanús ingatlanügy miatt kezdődött adóvizsgálat elől igyekezett menekíteni mindenét. A birtokunkban lévő tulajdoni lapok szerint a politikus üzlettársaival 1998-ban összesen 18 hektárnyi földterületet vásárolt Biatorbágyon.
Néhány évvel később az ingatlanokat az önkormányzat belterületté minősítette, ezzel az értékük a többszörösére emelkedett. Már így adták el egy részüket, Sipos ennek következtében egyetlen adásvételen csaknem egymilliárd forintot keresett. A politikus állítja, hogy a rá jutó 240 millió forint adót a törvényes határidőig bevallotta és megfizette, ám elismerte azt is, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vizsgálta a tranzakciót. A hatóság jelentős összegű adókülönbözet megfizetését kérte, ennek jogosságát azonban Sipos vitatja, és fellebbezett.
Sipos idén januárban beadott vagyonnyilatkozatában már csak az autója és a cégei szerepelnek. Érdekesség, hogy a nevéhez köthető öt cégből az elmúlt négy évben vagyonnyilatkozata szerint havi összesen 100–104 ezer forint bruttó jövedelemre tett szert. Ezenkívül cégjegyzésre jogosult még egy zrt.-ben, egy másikban pedig felügyelőbizottsági tag. A havi bruttó százezres bevétel mellett mégis a Normafához vezető úton bérel luxuskörnyezetben lévő lakást, a helyiek szerint kétszázezer forintért.
Úgy tudjuk, néhány évvel ezelőtt még egy többlakásos társasház építését is tervezte a XII. kerületben egy 1833 négyzetméteres építési telken, ám mára az is a gyermekei nevén van, ráadásul éppen árulják. Információink szerint 200 millióért szeretnének túladni rajta. Sipos politikai karrierjének építését már gimnazistaként elkezdte, amikor belépett az MSZMP-be. Volt alapszervezeti titkár, a Ganz Villamossági Műveknél, s a K&H Bank jogelődjénél a pártbizottság végrehajtó bizottságának volt a tagja. A rendszerváltáskor ez az ív megtört, de húsz év után, 55 éves korábban újra a politikát választotta. Belépett az LMP-be, majd a pártszakadás után a szakadárokkal együtt megalapította az azóta már a Bajnai Gordon pártszövetségéhez tartozó Párbeszéd Magyarországért pártot. Sipos Péter jelenleg a hegyvidéki képviselő-testületben az összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozat-ellenőrző bizottság elnöke.