Hét éve vágott bele programjába a megyeszékhely szívében álló börtön igazgatósága, amelynek részeként a szabadidő hasznos eltöltését szolgáló, értékközvetítő eseményeket szervez egyházakkal, missziós szervezetekkel és civilekkel együttműködve. Az eseménysorozatban számos ismert személyiség látogatott már a rácsok mögé és tartott előadást a raboknak. Korábban felkereste az intézetet a Muzsikás együttes, Ittzés János nyugalmazott evangélikus püspök, Földes „Hobo” László, Steinbach József református püspök, Káli-Horváth Kálmán cigány festőművész, Fullajtár Andrea színész, Orbán Júlia versmondó, Lanczendorfer Zsuzsanna néprajzkutató, Dinnyés József zeneszerző, előadóművész, Verebes József futballtréner és Hajszán Gyula válogatott labdarúgó. A győri bv-ben a Bárka Színház bemutatta Mrozek Mulatság című drámáját (Mucsi Zoltán, Scherer Péter és Szikszai Rémusz előadásában), valamint járt ott a Soproni Petőfi Színház, a Tünet együttes és a Forrás Színház is, továbbá rendeztek bibliakiállítást, könyvbemutatót, katasztrófavédelmi előadást és fotótárlatot is.
Mihály Attila parancsnok elmondja, ma 18 ezer fogvatartott van Magyarországon, ha mindegyikük esetében csak hat hozzátartozóval számolunk, máris százezres tömegről beszélhetünk. A fogvatartottak jelentős része ráadásul szabadulni fog, ezért egyáltalán nem mindegy, milyen útravalót kapnak. – Mindig embernek láttam azokat, akik a börtönből szabadulva felkerestek, így most kíváncsian várom a találkozást a bentiekkel, mert úgy gondolom, fontos, mit visz magával egy előadó, miután látta a börtönvilágot – mondja előzetesen Pál Ferenc atya, miközben az emeleti társalgó felé lépcsőzünk.
A teremben negyven fogvatartott gyűlt össze, azért csak enynyi, mert többen nem férnek be.
– Szívesen jöttem hozzátok, biztos tudok olyat mondani, amit használni tudtok, amiből építkezhettek – kezdi előadását az atya, majd rátér arra, hogy az Egyesült Államokban egy közelmúltban végzett kutatás azt vizsgálta, mi az, ami segít a börtönbe kerülőknek kiverekedni magukat a bűnöző életformából. A válasz az önbecsülés, a „több vagyok, mint rab!” gondolat.